کاهش دپو فولاد گروه سایپا در فولاد مبارکه اصفهان

میزان ورق های موجود سایپالجستیک در انبار فولاد مبارکه به کمترین میزان خود در ده سال گذشته رسید.

به گزارش سرعت پرس به نقل از سایپانیوز، با رهنمودها و استراتژی های ارائه شده از سوی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا و مساعدت مدیریت ارشد سایپالجستیک در کنار تلاش بی وقفه کارکنان واحدهای عملیات لجستیک مواد و قطعات، برنامه ریزی و کنترل سفارشات و حمایت واحدهای پشتیبان شرکت سایپالجستیک، میزان ورق های موجود در انبار فولاد مبارکه اصفهان به کمترین میزان خود در ده سال گذشته رسید.

شرکت سایپالجستیک وظیفه حمل و جابجایی تمامی فولادهای مورد نیاز گروه سایپا را بر عهده دارد و به صورت ماهیانه 40 هزار تن فولاد مورد نیاز این گروه خودروساز را حمل و به سایر شرکت های گروه توزیع می کند.

بر اساس قرارداد در سالیان گذشته، شرکت فولاد مبارکه حدود 10 درصد این میزان را در انبارهای خود دپو می کرد و بر اساس توان شرکت سایپا لجستیک به مرور این میزان به شرکت سایپا لجستیک حمل و در شرکت های گروه سایپا توزیع می شد.

در سال های گذشته به دلیل مشکلات موجود در حوزه حمل و نقل همواره مقادیر بیشتری از میزان 10 درصد در شرکت فولاد مبارکه اصفهان دپو می شد که این میزان در برخی مقاطع زمانی تا 35 درصد هم می رسید.

بر اساس برنامه ریزی انجام شده سایپا لجستیک با برنامه ریزی دقیق، عملیات حمل موفق و بهره گیری از ظرفیت های کامل ناوگان حمل ریلی، توانسته میزان ورق های موجود در انبار شرکت فولاد مبارکه اصفهان به کمترین میزان خود یعنی با تناژ 2 هزار 600 تن در ده سال گذشته برساند و به رکوردی کم نظیر دست یابد.

گفتنی است انتقال فولاد مورد نیاز گروه سایپا به صورت 70 درصد ریلی و 30 درصد خودرویی است و کسب این رکورد بر اساس برنامه ریزی انجام شده با کاهش مدت زمان رفت و برگشت واگن های حمل از 14 روز به 8 روز بوده است که بیانگر انتقال سریع و به هنگام ورق به چرخه تولید است.

بر این اساس در نظر است که این روند کاهشی همچنان دنبال شود و تا پایان سال مدت زمان رفت و برگشت واگن های بارگیری به 7 روز برسد که قطعا این روند باعث افزایش میزان انتقال فولاد به چرخه تولید و کاهش میزان دپو آن در شرکت فولاد مبارکه اصفهان خواهد شد.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=2095
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه