هم افزايى خودروسازان براى توسعه بن سازه آفرود ملى

امروز صبح در نمايشگاه تحول صنعت خودرو، مديران ٤ خودروساز زامياد، مكث موتور، ايليا موتور و آميكو در يك نشست خبرى با حضور خبرنگاران به تشريح دلايل هم افزايى براى توليد يك پلت فرم ملى مشترك پرداختند.


به گزارش سرعت پرس از نمايشگاه تحول صنعت، امروز صبحجلسه هم افزايى ٤ خودروساز براى طراحى يك بن سازه ملىآفرود با حضور وطنخواه مديرعامل مكث موتور، امينىمديرعامل ايليا موتور، خسروى قائم مقام مديرعامل زامياد، فداكار مديرعامل آميكو و توكلى مديركل دفتر صنايع وزارت صمت برگزار شد و هر يك از مديران، طى سخنانى بهتشريح مواضع خود و دلايل حضور در اين هم افزايى پرداختند.

در اين نشست خبرى پس از سخنان مقدماتى توكلى در خصوصانگيزه هم گرايى ٤ خودروساز ياد شده، وطنخواه مديرعاملمكث موتور نيز هدف از این تفاهم را هم افزایی در عمقخودکفایی عنوان نمود و گفت: این تفاهم می تواند در یکسانسازی بستر این محصولات صورت گيرد و در تامين قطعات راهبردی باشد.

در ادامه نشست، خسروی قائم مقام مدیرعامل زامياد هم با اشاره به سابقه ٥٠ ساله زامياد در توليد خودروهاىتجارى گفت: هدف از این هم افزایی پاسخ به نیاز بازار است. وى در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنى بر اينكه آيا قيمت محصولات يكسان است؟ گفت: با توجه به وجود برخى تفاوتها در محصولات نهايى اين شركت ها، ميزان متغير ازخدمات پس از فروش و همچنين سياست متفاوت شركت ها، قيمتها قطعاً يكسان نبوده و بصورت رقابتى خواهد بود.

امینی مدیرعامل خودروسازی ایلیا نیز ضمن اشاره به سابقه خودروسازان خارجى در طراحى و توليد يك بن سازه(پلت فرم) مشترك و متداول بودن اين همكارى ها به منظور كاهشهزينه، آن را امرى معمول در بين ديگر خودروسازان دانست.

فداكار، مديرعامل آميكو هم در توجيه حضور آميكو در اينمشاركت گفت: كاهش قيمت ها هدف اصلى اين هم افزايىاست. وى با مثال زدن از توليد رينگ خودرو به عنوان يك قطعه مشترك گفت: به طور مثال رینگهاى در نظر گرفته شده براى محصول هر چهار خودروساز، يكسان است و با اجراى موافقت نامه فوق، امکان قالب سازی مشترک و در نتيجه كاهش هزینه های تولید رينگ براى هرچهار خودرو وجود دارد. موضوعى كه براى توليد ديگر قطعات هم صدق پيدا مى كند.

طبق اين تفاهم‌نامه، شركت هاى ياد شده در جهت توسعه بن سازه (پلتفرم) مشترك و توليد قطعات خودروهای وانت دو دیفرانسیل وSUV با شاسى مستقل، با یکدیگر همکاری می‌کنند.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=2594
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه