نانو عایق‌هایی برای ارتقای ایمنی خودروها در برابر تنش‌های محیطی

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با استفاده از فناوری نانو، عایقی را به صنعت خودروسازی معرفی کرده که قادر است از خودروها در برابر انواع تنش‌های فیزیکی و شیمیایی محافظت کند.

به گزارش پایگاه خبری سرعت پرس به نقل از ایسنا، سطح زیرین خودروها در معرض انواع تنش‌های فیزیکی و شیمیایی مثل پاشش آب، شن و سنگریزه، گل و لای، ضربه و سایش قرار دارد و در صورت عدم حفاظت به سرعت دچار خوردگی شده و از بین می‌رود.

در این راستا یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی و صنعتی با استفاده از نانو فناوری، عایقی برای زیر بدنه خودرو تولید کرده است که از خودرو در مقابل حرارت، خوردگی، رطوبت و عوامل محیطی گوناگون محافظت می‌کند.

استحکام بالا، رنگ‌پذیری و چسبندگی عالی به انواع سطوح، عدم ته‌نشینی، روان‌شوندگی مطلوب، یکنواختی و عدم شره از خواص این محصول به شمار می‌رود.

به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی معاونت علمی ریاست‌جمهوری، این محصول که با حمایت ستاد توسعه فناوری نانوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تولید شده است در بدنه، زیر گل‌گیر، رکاب، سپر عقب و جلو و نیز قاب در خودرو استفاده می‌شود. با به کارگیری فناوری نانو در این محصول، نه تنها مشکل تامین مواد تا حد قابل توجهی برطرف شده، بلکه برخی از ویژگی‌های محصول همچون ماندگاری و سیالیت و استحکام نیز بهبود یافته است.

با کمک این محصول، کیفیت خودروهای داخلی ارتقا و عمر مفید آنها افزایش یافت و بازار واردات این محصول از رونق افتاد؛ بازاری که پیش از این سهم بالایی را به کشور چین داده بود.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=2020
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه