فروش لیزینگی بیشتر تولیدات خودروسازان بزرگ در سال آینده

مدیر صنایع خودرو وزارت صمت گفت: ۵۰درصد از خودروها از فرآیند قرعه‌کشی خارج شدند. بدون تردید فروش قسطی تاثیر خود را در بازار می‌گذارد و باعث متعادل شدن آن خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری سرعت پرس و به نقل از تسنیم – عبدالله توکلی لاهیجانی با بیان اینکه بعد از سال‌ها شاهد فروش اعتباری خودرو هستیم، افزود: همان‌گونه که اشاره شد فروش اقساطی در حوزه وظایف و سیاستگذاری‌های وزارت صمت نیست اما بدون تردید این شیوه فروش می‌تواند در تنظیم بازار تاثیرگذار باشد. مدیر صنایع خودروی وزارت صمت با مقایسه فروش خودرو در سال جاری و سالی که گذشت، تصریح کرد: سال گذشته برای فروش خودرو مردم صف می‌کشیدند؛ این در حالی است که امسال شاهد فروش قسطی خودروها هستیم و امسال برای فروش خودرو، تولیدکنندگان وام در نظر گرفته‌اند. پس از اینکه ۵۰ درصد از خودروها از فرآیند قرعه‌کشی خارج شدند بدون تردید فروش قسطی تاثیر خود را در بازار می‌گذارد و باعث متعادل شدن آن خواهد شد.

توکلی لاهیجانی در پاسخ به این پرسش که آیا این امکان وجود دارد که شاهد فروش قسطی خودروهای ایران‌خودرو در ماه‌های آینده باشیم، اظهار کرد: به‌تدریج خودروهای دیگر نیز به فرآیند فروش اقساطی اضافه خواهند شد؛ در قدم نخست فروش ایران‌خودرو از فرآیند قرعه‌کشی حذف خواهد شد؛ سپس بعد از دنبال کردن سیاست افزایش تولید به سمت فروش لیزینگی خواهند رفت، به نحوی که سال آینده زمینه‌های فروش لیزینگی اکثر تولیدات دو خودروساز داخلی فراهم خواهد شد. وی ادامه داد: در حال حاضر تولید خودروهای کامل در ۶ ماه نخست سال جاری ۲۸۸درصد افزایش داشته است؛ چراکه جریان تولید در خودروسازان تثبیت و نظمی در حوزه تامین فراهم شده است. دیگر شاهد تولید خودروهای ناقص نیستیم و خودروهایی که به پارکینگ می‌رفتند صفر شده‌اند. این آمار نشان می‌دهد افزایش تولید باعث شد که یک خودروساز (سایپا) به صورت کامل از فرآیند قرعه‌کشی حذف شود و دیگر خودروساز (ایران‌خودرو) نیز در مسیر خروج از فرآیند قرعه‌کشی قرار بگیرد.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=4585
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه