تولید نمونه اولیه وانت صحرا :

صحرا ، جانشین احتمالی نیسان آبی در ایران!

تولید نمونه اولیه وانت صحرا توسط شرکت زامیاد تأیید شد. مشخصات فنی و امکانات رفاهی این پیکاپ دو کابین چیست و چه زمانی تولید انبوه خواهد شد؟

پایگاه خبری سرعت پرس-صحرا پیش از این و در دهه 70 شمسی نام جیپی مونتاژ شده در پارس خودرو بود که با برخورداری از پبشرانه میتسوبیشی و در نبود تنوع در تولید، بسیار پرطرفدار بود. حالا اما  بایگاه خبری صنعت ماشین در گزارش خود اشاره به ادعایی دارد که طی آن زامیاد(دیگر زیرمجموعه سایپا)، صحرا را اولین وانتی معرفی می‌کند که بر روی پلتفرم اختصاصی این شرکت سوار می‌شود. به گفته زامیاد، این پلت‌فرم با بهره‌گیری از نقطه نظرات مشتریان در خصوص وانت Z24 و رفع ایرادهای اساسی پلت‌فرم قبلی طراحی شده است. طبق گزارش صنعت ماشین، اگر به اطلاعیه‌های شرکت زامیاد دقت کنید، متوجه خواهیم شد که وانت صحرا جایگزینی قطعی برای وانت زامیاد است، چراکه این شرکت در گزارش خود دائماً از وانت نیسان Z24 با عنوان پلت‌فرم قبلی یاد می‌کند.

مدتی پیش زیرمجموعه گروه خودروسازی سایپا از پلتفرمی اختصاصی با عنوان زامیاد Z1V1 رونمایی کرد و هم‌اکنون اولین محصول بر پایه این خودرو معرفی و تولید شده است. این وانت دو کابین صحرا نام دارد. خبر شوکه کننده این که همین چند ماه قبل یک نسخه دیگر از وانت دو کابین زامیاد وارد خطوط مونتاژ شده و تولید شده است. جالب اینجاست که طبق آخرین صحبت‌های مدیران شرکت زامیاد، قرار بود اولین نسخه این پیکاپ دو کابین اواخر سال ۱۴۰۱ وارد بازار شود. در حال حاضر نیز باید منتظر بمانیم تا ببینیم آیا این شرکت به وعده‌های خود عمل می‌کند یا خیر؟

البته هنوز معلوم نیست که آپشن‌ها و امکانات رفاهی این خودرو در چه سطحی است، اما در خصوص مشخصات فنی باید گفت وانت صحرا مجهز به پیشرانه ارتقا یافته ام ۲۴ پلاس است که اطلاعاتی در مورد خروجی‌های این موتور منتشر نشده است. پیشرانه M۲۴ می‌توانست نهایتا ۹۴ اسب بخار قدرت و ۱۸۷ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند.

پلتفرم Z1V1 چیست؟

هدف شرکت زامیاد از تولید و طراحی پلتفرم جدید Z1V1 تولید شاسی محرک عریض با مجموعه‌های جدید از جمله سیستم تعلیق جلو، سیستم فرمان، ترمز و دیفرانسیل جلوی جدید بوده است؛ ولی باید خاطرنشان کرد که ساخت چنین پلتفرمی صرفا برای یک پیکاپ نبوده است. شرکت زامیاد قصد دارد در آینده‌ای نزدیک از این پلتفرم برای دیگر محصولات خود نظیر ون ۱۳ به اضافه یک نفر استفاده نماید. خودروی ون زامیاد نیز قرار است همزمان با وانت دو کابین مذکور وارد بازار ایران شود.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=4316
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه