خیزش دوباره فولکس‌ واگن

فولکس‌واگن اعلام کرد: تحویل این خودروساز در سه‌ماهه سوم با کاهش مشکلات زنجیره تامین، اندکی بیش از ۱۰درصد افزایش یافت اما همچنان در مجموع، امسال ۹/ ۱۲درصد کاهش یافت و بیش از ۶میلیون دستگاه خودرو داشت.

به گزارش سرعت پرس و به نقل از ایسنا – فولکس‌ واگن در ماه سپتامبر شاهد رشد ۷/ ۲۰درصدی در تحویل بود که به‌ویژه توسط چین تقویت شد که محدودیت‌های کووید-۱۹ تولید را در نیمه اول سال متوقف کرد.

تولید این خودروساز نشان‌دهنده بهبود گسترده صنعت خودرو در ماه‌های اخیر از نیمه اول سال است که با مشکلات زنجیره ‌تامین به دلیل جنگ در اوکراین و تعطیلی کارخانه‌های چینی به دلیل محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا مواجه شده است. تحویل‌های بی‌ام‌و در سه‌ماهه سوم با ۶/ ۶درصد رشد در فروش ماه سپتامبر، اندکی کمتر از سال گذشته بود و تحویل مرسدس بنز در سه‌ماهه سوم ۲۰درصد افزایش داشت. به طور کلی، تحویل فولکس‌ واگن در تمام مناطق امسال کاهش یافته است و اروپا و پس از آن خاورمیانه و آفریقا بیشترین آسیب را دیدند. چین با ۵/ ۷درصد کمترین افت و بهبود قوی در ماه سپتامبر با تحویل یک‌سوم بیشتر از ماه مشابه سال گذشته بود. براساس گزارش رویترز، خودروهای تمام‌الکتریکی ۶ درصد از کل تحویل‌ها را تشکیل می‌دهند که در مجموع ۳۶۶هزار و ۴۰۰ خودرو را شامل می‌شود. حدود دوسوم تحویل‌های تمام الکتریکی در اروپا و یک‌سوم باقی‌مانده عمدتا در چین بود که فولکس واگن با رقبای داخلی و تسلا برای سهم بیشتری از بازار خودروهای الکتریکی داخلی مقابله می‌کند.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=4363
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه