تولید خودرو کشور تا سال ۱۴۰۴ از انحصار خارج می‌شود

وزیر صمت گفت: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده تا ۱۴۰۴ معادل ۳۰ درصد از تولید خودرو یعنی ۹۰۰ هزار دستگاه باید توسط خودروسازان دیگری غیر از دو شرکت بزرگ خودروسازی انجام شود.


به گزارش سرعت پرس به نقل از  خبرگزاری تسنیم به نقل از وزارت صمت؛ سیدرضا فاطمی امین درباره تمرکز تولید در دو شرکت خودروسازی افزود: در حال حاضر تولید خودرو در ایران متمرکز است و 90 درصد تولید خودرو در کشور توسط دو خودروساز بزرگ انجام می‌شود و سایر خودروسازان سهم 10 درصدی دارند. وی گفت: طبق برنامه‌های تدوین شده تا سال ۱۴۰۴ میزان تولید باید به 3 میلیون دستگاه برسد و از طرفی با توجه به اینکه تولید منحصر به دو شرکت شده است تا ۱۴۰۴ معادل 30 درصد تولید خودرو توسط خودروسازان دیگری غیر از این دو شرکت بزرگ انجام خواهد شد.

فاطمی امین افزود: در صورت تحقق این برنامه از تمرکز تولید نیز کاسته می‌شود و خودروسازان دیگر هم در این عرصه نقش فعال‌تری پیدا می‌کنند.

گفتنی است؛ یکی از برنامه‌های وزارت صمت تولید 3 میلیون دستگاه خودرو تا سال ۱۴۰۴ است؛ آن طور که فاطمی امین از تریبون‌های مختلف اعلام کرده طبق برنامه ریزی‌های انجام شده قرار است تا سال ۱۴۰۴، سه میلیون دستگاه خودرو تولید و از این میزان یک میلیون دستگاه صادر شود.

براین اساس؛ طبق گفته وزیر صمت که باید 30 درصد از تولید توسط شرکت‌هایی غیر از دو شرکت سایپا و ایران خودرو انجام شود، یعنی از میزان تولید 3 میلیون دستگاهی خودرو در سال ۱۴۰۴، حدود 900 هزار دستگاه سهم خودروسازانی غیر از این دو شرکت خواهد بود.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=3842
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه