افزایش تولید خودروهای الکتریکی در بزرگ‌ترین بازار جهان

بی‌ام‌و آلمان امروز پنج‌شنبه اعلام کرد که تولید در کارخانه جدید چین با سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد یوان (۲.۲۴ میلیارد دلار) به طور رسمی آغاز شده است و این خودروساز به تولید خودروهای الکتریکی سرعت می‌بخشد.

به گزارش سرعت پرس به نقل از ایسنا، این روزها تولید خودروهای الکتریکی در دنیا شتاب روز افزونی بخود گرفته و در این میان بازار چین یکی از پررونق ترین بازار است. کارخانه لیدیا که سومین کارخانه مونتاژ خودرو ب‌ام‌و در چین، واقع در شمال شرقی شهر شنیانگ استان لیائونینگ است تولید سالانه ب‌ام‌و را در بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان از ۷۰۰ هزار دستگاه در سال ۲۰۲۱ به ۸۳۰ هزار خودرو افزایش خواهد داد.

ب‌ام‌و اعلام کرد که این کارخانه به گونه‌ای طراحی شده است که با توجه به تقاضای بازار قادر به تولید خودروهای برقی (با باطری) در خطوط تولید انعطاف پذیر خود باشد.

این شرکت افزود که اولین مدل تولید کارخانه لیدیا، i۳ است که یک سدان الکتریکی اسپرت سایز متوسط است که طیف خودروهای برقی خود را برای مشتریان چینی در سال آینده به ۱۳ می‌رساند.

بر اساس گزارش رویترز، تسلا و خودروسازان چینی مانند بی‌وای‌دی بر بازار پررونق خودروهای الکتریکی در چین تسلط دارند و فروش آن نسبت به سال گذشته بیش از دو برابر شده است. در همین حال، پادشاهان عصر موتورهای احتراق داخلی مانند جنرال‌موتورز و فولکس‌واگن عقب می‌مانند.

بر اساس داده‌های انجمن تولیدکنندگان خودرو چین، نزدیک به یک چهارم خودروهای فروخته شده در چین در پنج ماهه اول سال جاری با باتری کار می‌کردند. در همین حال، بی‌ام‌و ۲۰۸ هزار و ۵۰۷ دستگاه خودرو در چین، بزرگ‌ترین بازار خود، در سه ماهه اول فروخت که ۹.۲ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشت.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=565
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه