اسنا با دو اتوبوس شهرى و بين شهر ى CITY و JOURNEY به شيراز آمد

اتوبوس هاى توليدى آسنا با بهره‌گیری از فناوری جدید در صنعت خودروسازی، محصولی مناسب برای ناوگان حمل و نقل عمومی کشور به شمار می‌رود که می‌تواند نیازهای جامعه شهری ایران را برآورده کند.


سرعت پرس – شركت اسنا از زيرمجموعه هاى گروه بهمن، به عنوان يكى از اصلى ترين اتوبوس سازان كشور با دو اتوبوس جرنى و سيتى به شيراز آمد. همانطور كه از نام اين اتوبوس ها پيداست، كاربرى جرنى براى مسافرت هاى بين شهرى و سيتى براى حمل مسافر در درون شهرها طراحى شده است. فعاليت شركت هايى چون اسنا در توليد اتوبوس هاى به روز، نشان دهنده توان و ظرفيت اين خودروسازان در تامين خودروهاى حمل و نقل شهرى و بيرون شهرى دارد و اين نكته اى كه متاسفانه از نظر مسئولين دور مانده و آنها را رهسپار چين كرده تا با انعقاد قرارداد و صرف ارز و هزينه اى فراوان، اتوبوس هاى موردنياز بازار را از خارج از كشور تامين كنند!

تصميمى كه اصرار بر آن، قطعاً تاثير منفى فراوانى بر توليد اين رده از خودروهاى حمل و نقل خواهد داشت. نكته اى كه اميدواريم موردتوجه مسئولان ذيربط قرار گرفته و مانع از ادامه اين روند شوند.

اتوبوس هاى توليدى اسنا با بهره‌گیری از فناوری جدید در صنعت خودروسازی، محصولی مناسب برای ناوگان حمل و نقل عمومی کشور به شمار می‌رود که می‌تواند نیازهای جامعه شهری ایران را برآورده کند.

نسخه برقى اتوبوس شهرى سيتى

اتوبوس سيتى يكى از توليدات بهِ روز اسنا است كه به جاى موتور ديزل مجهز به يك موتور برقى(مغناطيسي دائم) دانا Dana Motor است. موتورى كه ١٩٥ كيلووات (اسمى) يا ٢٦٠ اسب بخار  و حداكثر ٣٥٠كيلووات(٤٧٠ اسب بخار) قدرت دارد. گشتاور اين موتور ٣٥٠٠ نيوتن متر است و محورها ZF هستند. تعليق آن هم در جلو و هم در عقب از نوع بادى هستند كه در جلو ٢ بالونه و در عقب داراى ٤ بالن است. 

سيتى ظرفيت حمل ٣٤ مسافر، دو صندلى تا شو و يك راننده را دارد. اتاقک ارگونوميك راننده آن، داراى صندلی قابل تنظیم و تکیه‌گاه دست و کمربند ایمنی ۳ نقطه‌ای است.

اين اتوبوس داراى سيستم تهويه مخصوص خودروهاى الكتريكى با كمپرسور پاناسونيك بوده، دوربين ٣٦٠ دارد و مجهز به سيستم هشدار بين خطوط است. . این اتوبوس با طول ۱۱.۹۸ متر، عرض ۲.۵۵ متر و ارتفاع ۳.۲ متر، فضای بسیار مناسبی را برای جابجایی مسافران در محیط شهری فراهم می‌کند. نكته جالب توجه اين كه سيستم تعليق آن به گونه اى است كه ارتفاع آن در سمت مسافر، بنا به نياز و به جهت تسهيل در سوار و پياده شدن تغيير مى كند.

اتوبوس شهرى جِِرنى journey 

اسنا براى مسيرهاى بين شهرى اتوبوس journey را عرضه كرده است. اين اتوبوس همچون اكثر توليدات چينى مجهز به يك موتور كامينز و گيربكس شش دنده ZF است كه ٣٠٠ اسب قدرت و ١١٠٠ نيوتن متر گشتاور (قابل دسترسى از دور ١٤٠٠) دارد. 

استاندارد آلايندگى آن همچون سيتى(ديزلى) يورو٥ است. تعليق آن نيز همانند سيتى در جلو دو بالن و در عقب ٤ بالن است. علاوه بر اين ارتفاع در سمت مسافر جهت سهولت در سوار شدن پايين مى آيد. 

ظرفيت جرنى ٣٥ مسافر+ ١ نفر مهماندار و يك راننده است. صندلى  ارگونوميك راننده از برند لوكس FAINSA است، صندلى مسافرها همگى پورت شارژر دارند، تهويه مطبوع آن از نوع آلمانى باك با ظرفيت ٣٤ هزار كيلوكالرى است و همچنين دو مانيتور ١٥ در جلو ١٨،٥ اينچى در وسط دارد. اتوبوس جرنى از حيث ايمنى داراى انواع سيستم كمكى هشدار رانندگى بين خطوط، ترمز اضطراى و  دوربين ٣٦٠ درجه است.

با نگاه به مشخصات اين اتوبوس هاى به روز و مجهز، كاملا مشخص است كه اين خودروها حداقل در مقابل رقباى وارداتى چينى، چيزى كم ندارند.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=21417
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه