مدیران خودرو با محصولات جدید در اصفهان(٣):

VX ،TXL و LX :گل هاى سر سبد اكستريم براى اصفهان

اكستريم در اولين حضور نمايشگاهى خود در اصفهان، با مدل هاى VX، TXL و LX خودروهايى زيبا، لوكس و بسيار باكيفيت را به نمايش گذاسته است. اين خودروها بزودى به بازار عرضه خواهند شد.

سرعت پرس– برند نوپاى اكستريم را با توجه به محصولاتى كه عرضه مى كند، بايدلوكسترين برند مديران خودرو دانست. اين برند در اولين حضور نمايشگاهى خود در اصفهان، خودروهايى زيبا، لوكس و بسيار باكيفيت را در معرض تماشا گذاشته است.

اكستريم VX به روزترين شاسى بلند بازار

از بين خودروهاى به نمايش درآمده در غرفه اسكتريم، مدل فول سايز هفتنفره VX را بايد لوكسترين، كاملترين و احتمالاً گرانترين شاسى بلند توليدى بازار ايران بدانيم.

معرفى، تست و بررسى دقيق اين خودرو را به زمانى ديگر در آينده موكول مى كنيم اما در همين فرصت كوتاه بايد بگوييم كه در رويارويى با اكستريم، قطعاً نگاهتان به صنعت خودروى چين تغيير پيدا خواهد كرد.

اكستريم VX، به عنوان يك شاسى بلند لوكس، هيچ چيزى كم ندارد و اينرا با ديدن خودرو و ورود به كابين آن كاملاً حس خواهيد كرد.

اكستريم VX از حيث ابعاد با ٤٩٧٠ ميليمتر طول و ٢٩٠٠ ميليمترفاصله محورى، يك اس يو وى  بزرگ قلمداد مى شود. نماىظاهرى آن با وجود خطوط افقى جلوپنجره بزرگ و چراغ هاى باريك LED كه در طرفين قرار گرفته اند، طرحى زيبا و جذاب است. ضمن اينكه طرح و چارچوب شيشه هاى قسمت انتهايى آن در طرفين نيز بي شباهت به سرى ٣٠٠ لندكروزر نيست!

VX داراى یک موتور 2 لیتری توربوشارژ چهار سیلندر با سیستم تزریق مستقیم سوخت GDI است كه ٢٦١ اسب قدرت و 400 نیوتن متر گشتاور دارد. این پیشرانه با يك گیربکس هشت سرعته اتوماتیک بورگ وارنر سينك شده است. انتقال قدرت در خودرو به هر دو محور بوده و با توجه به توانايى هاى فنى ثبت شده بر روى كاغذ، به نظر مى رسد كه عبور ازمسيرهاى آفرودى برايش كار چندان سختى نباشد

اما نكته قابل بسيار در VX، كابين بسيار باكيفيت و مجهز خودرو است. نمايشگرهاى مالتى مديا، اطلاعات خودرو و گيج هاى پشت آمپر همانند. مرسدس الكتريكى EQ، سرتاسر داشبورد را پوشانده است، تريم داخلى ازمتريال با كيفيت است و سطح تجهيزات در آن كامل و بدون حرف مىباشد

اين خودرو در خود چين نيز با قيمتى فراتر از ٣١ هزار دلار، خودروى ارزانى نيست اما با توجه به كيفيت بالا، سطح تجهيزات و طراحى به روز، به نظر مى رسد كه در بازارهاى بين المللى نيز دست را پيش بگيرد. VX قرار است در بهمن ماه امسال به بازار عرضه شود و با توجه به شرايط بازار پيش بينى قيمتى فراتر از ٤ ميليارد، برايش دور از انتظار نباشد.

اكستريم TXL فول امكانات براى ٥ نفر

نسخه بعدى اكستريم در بازار، مدل TXL است كه گرچه از VX كوچكتر  است اما مشخصات فنى، قدرت و توانايي هاى آن مشابه با نسخه VX اعلام شده است. بدين ترتيب بايد گفت TXL نيز به یک پیشرانه 2 لیتریتوربوشارژ مجهز شده که 261 اسب بخار قدرت و 400 نیوتن متریگشتاور دارد. گيربكس آن يك جعبه دنده ٨ سرعته اتوماتیك AT است وهمچون VX در آن قابلیت انتقال قدرت به هر ٤ چرخ وجود دارد.

با اين توصيف TXL را بايد يك SUV ميدسايز ٥ نفره كاملى دانست كه نسبت به VX طراحى و ابعادش تغيير يافته است. اين خودرو نيز احتمالا در اوايلزمستان امسال عرضه خواهد شد و پيش بينى قيمت براى آن در محدوده٣ ميليارد تومان خواهد بود.

اكستريم LX كوچكترين عضو خانواده

اما مدل اکستريم LX را بايد کوچک‌ترین محصول اين برند(اكسيد) دانست كه با حدود ٤.٥ متر (٤٥٢٠ ميليمتر) طول نسبت به دو نسخه بزرگتر VX (٤٩٧٠ ميليمتر) و TXL (٤٧٨٠ميليمتر) يك كراس اور جمع وجور به حساب مى آيد. LX روی پلت‌فرم تيگو ٧ كه براى ما كاملاً شناخته شده استپياده شده است. صمن اينكه موتور آن يك پيشرانه ١.٦ ليترى توربو GDI با اعداد و ارقامى است كه براى ما غريبه نيست! ١٩٧اسب بخار قدرت و ٢٩٠ نيوتن متر گشتاور اين كراس اور كامپكت را تبديل به يك شاسى بلند فرز و چالاك مى كند. گيربكس مچ شده با اين موتور هم يك جعبه دنده ٧ سرعته DCT يا همان دو كلاچه است كه نيرو را به چرخها منتقل مى كند.

ظاهر LX با قدو قواره اى كوچكتر كم و بيش مانند TXL است و پيشبينى قيمت براى آن در محدوده اى زير ٣ ميليارد خواهد بود.


البته
ناگفته نماند كه تا زمان عرضه اين محصولات به بازار، به نظر مى رسد اگرهمچنان شوراى رقابت برپا و شاهد دخالت آنها در قيمت گذارىباشيم، نرخ بازار آزاد با قيمت شورا يك فاصله چند صد ميليونى داشتهباشد.

غرفه اكستريم در دو روز گذشته بسيار پربازديد بوده و بازديدكنندگانامروز و فردا از ساعت ١١ الى ١٨ مى توانند از محصولات اين برند درهفدهمين نمايشگاه بين المللى اصفهان بازديد نمايند.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=15588
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه