كانسپت CLA، نهايت فناورى در يك سدان برقى

٣ روز پيش مرسدس، كانسپت CLA را معرفى كرد. خودرويى با چهره اى خاص كه بيانگر نگاه مرسدس به آينده خودروسازى است: لوكس، سرشار از فناورى و دوستدار محيط زيست

 


به گزارش پايگاه خبرى سرعت پرس، چندى پيش مرسدس بنز از سدان كانسپ CLA رونمايى كرد. خودرويى با چهره عجيب و غريب و شايد پر انتقاد كه سرشار از تكنولوژى است.

CLA كانسپت بر پایه معماری ماژولار مرسدس بنز یا همان MMA مشهور، توسعه یافته است. در تمامی قسمت های داخلی از مواد دارای پایه زیستی استفاده شده تا زیبایی این کابین کمترین میزان تخریب را متوجه محیط زیست کند.

CLA كانسپتى مبتنی بر فناوری EQXX

مرسدس بنز، CLA كانسپت را بر اساس پلتفرم ویژن EQXX توسعه داده است.  رویکردى هم در بخش فنی و هم در کابین آن بخوبى ملاحظه مى شود.

برد حرکتی این محصول يونيكِ الکتریکی، ٧٥٠ كيلومتر بوده و اتومبيل قادر است كه با شارژ سريع ١٥ دقيقه اى، ٤٠٠ كيلومتر را طى كند. البتهناگفته نماند كه مرسدس به غير ميزان پيمايش و كلى گويى در خصوص سامانه هاى بكار رفته در اين خودرو، اطلاعات بيشترى منتشر نكرده است.

CLA  در طراحی بدنه، یک سدان كوپه مانند است كه اين بدليل خميدگى ستون C و آيروديناميك بودن فرم اتاق اين خودرو است. در توصيف طراحى اين خودرو، اينكه مى گوييم عجيب و غريب بيشتر به اين دليل است كه بوضوح هيچ مشخصه اى از نسل هاى قبلى مرسدس در آن ديده نمى شود. درواقع المان های مدرن آن یعنی چراغ های اصلی و جلوپنجره كاملا متفاوتش، مى تواند نشان از تغيير زبان طراحى در محصولات آتى اين شركت داشته باشد.

رنگ قرمز اناری نیز کد رنگ مورد علاقه مرسدس بنز در معرفی محصولات جدیدش است که قبلا هم مورد استفاده قرار گرفته اما بدنه سی ال ای مفهومی میزبان طیف جذاب تری از آن است که قطعا طی پروسه فناورانه تری تولید و اجرا شده است.

الگوی طراحی چراغ های اصلی جلو و عقب به همراه جلوپنجره، اثرگذارترین بخش این محصول است که منتج به شکل گیری پروفایل فوق العاده خاصی در قسمت دماغه و عقب شده است. رینگ های اختصاصی و بزرگ ٢١ اینچی نیز در نمای جانبی حسابى جلب نظر می کنند.

در رابطه با كابين، شما را به مشاهده تصاویر دعوت می کنیم زیرا بهتر از هر توضیحی می تواند فناوری و تجمل این بخش را شرح دهد: متريال دوستدار محیط زیست، طراحی خلاقانه، فناوری نمایشگرهاى يك تكه كه سراسر داشبورد را فرا گرفته، کنسول یکپارچه اصلی، چرم ناپا و جزئیات بسیار دیگری که هر کدامشان در بهترین شکل ممکن جانمایی شده اند.

دریچه های سیستم تهویه همان طراحی پره اى(توربینی) مورد علاقه مرسدس بنز را به شکل جذاب تری نمایش می دهند. آخرین ویرایش از نرم افزار قدرتمند MBOX مرسدس نیز حاضر است تا بالاترین میزان هماهنگی میان این فناورانه ها را ایجاد کند.

با آنکه اطلاعات دقیقی در رابطه با ظرفیت باتری ها در دست نیست اما اگر برد مسافتى را مبنای پیش بینی ها قرار دهیم، احتمالا این مرسدس از یک پكيج باتری ٨٩.٦ کیلووات ساعتى استفاده خواهد کرد. همچنین حضور معماری ٨٠٠ ولت برای سیستم باتری CLA مفهومی قطعی است که این به مفهوم پشتیبانی از شارژر دی سی ٢٥٠ کیلووات فوق سریع خواهد بود. تنها ١٥ دقیقه زمان لازم است تا انرژی لازم برای پیمایش ٣٩٩کیلومتر تامين شود.

در رابطه با پیشرانه الکتریکی CLA كانسپت اظهار نظر زیادى شده است اما تا مرسدس آن را تایید نکند، نمى توان در مورد آن حرفى به ميان آورد.

براساس اعلام غیر رسمی مرسدس، نسخه پایه مجهز به يك موتور الکتریکی روی محور عقب است و تریم های بالاتر از سامانه تمام چرخ الکتریکی پشتیبانی می کنند که اين به مفهوم قرارگيرى موتورها بر روى هر دو محور است.

منتظر خيرهاى بيشترى از اين خودرو باشيد.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=13835
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه