فراری در حال تست لامبورگینی هوراکان STO در پیست فیورانو

نوشته شده توسط مهدی درفشی

اخیرا شرکت فراری لامبورگینی هوراکان STO را در پیست فیورانو بررسی کرد. البته این کار برای فراری کمی عجیب به نظر می رسد. چرا که معمولا آن ها چنین کاری را انجام نمی دهند. به نظر شما هدف فراری از این تست چیست؟

سرعت پرس – مهدی درفشی – معمولا، بسیاری از خودروسازان محصولات رقبا را در مقابل محصولات خود محک می زنند. با این حال، معمولا دیده نمی شود که فراری محصولات رقبایش را در پیست فیورانو تست کند. البته اخیرا، فراری یک دستگاه لامبورگینی هوراکان STO را در فیورانو آزمایش کرده است. طبق شواهد موجود، راننده آزمایشی تمام تلاش خود را برای برهم زدن تعادل خودرو انجام داده است. در مواقعی، خودرو در اطراف مسیر تکان می‌خورد و از سرسره‌های عجیب و غریب عبور می‌کند. این رفتار نشان می دهد که فراری در حال ارزیابی عملکرد STO است. چیزهای زیادی برای بررسی راننده فراری وجود دارد. هوراکان STO دارای سیستم تعلیق تنظیم شده در مسیر، فرمان چهار چرخ، سیستم کنترل کشش پیچیده و فرمان با نسبت ثابت است. 

در قسمت عقب لامبورگینی هوراکان STO، یک موتور 5.2 لیتری V10 با قدرت 630 اسب بخار (470 کیلووات) و 417 پوند فوت (565 نیوتن متر) قرار دارد. برای استفاده حداکثری از این خروجی، STO دارای فیبر کربن برای بیش از 75 درصد بدنه، جلو پنجره سبک وزن و چرخ های منیزیمی است. شتاب تا 62 مایل در ساعت (100 کیلومتر در ساعت) فقط 3.0 ثانیه طول می کشد. رسیدن به سرعت 124 مایل در ساعت (200 کیلومتر در ساعت) تنها به 9.0 ثانیه نیاز دارد. حداکثر سرعت 193 مایل در ساعت (310 کیلومتر در ساعت) است. در ایالات متحده، هوراکان STO با قیمت 327 هزار و 838 دلار به فروش می رسد. برای مقایسه، هوراکان اوو چهار چرخ متحرک 261 هزار و 274 دلار است. مشخص نیست که فراری این STO را فقط برای داده های کلی معیار قرار می دهد یا اینکه این شرکت خودرویی برای این مقایسه در نظر دارد. اسب پرانسینگ در حال حاضر مشغول توسعه محصولات آینده است. سندی ادعا می‌کند که جانشین لافراری در سال 2024 عرضه می‌شود. طرح محصول شامل XX محور و یک نسخه تبدیل‌ پذیر است. شایعات حاکی از آن است که این یک مدل آینده با موتور V12 است که جایگزین 812 خواهد شد. به علاوه، این شرکت تأیید می‌کند که یک خودروی الکتریکی در سال 2025 عرضه می‌شود. اگرچه، در حال حاضر جزئیات کمی وجود دارد.

 

مطالب مرتبط:

ون‌های باری بهمن در تعریف کاربری انعطاف پذیر هستند

رونمایی فونیکس FX در پیست آزادی / مشخصات، تصاویر و قیمت

آغاز ثبت نام طرح های فروش محصولات ایران‌خودرو

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=4871
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه