مرسدس هم با GT به سراغ pro رفت:

AMG GT2 Pro، تزریق آدرنالین با فشار یک دکمه

شايد استفاده از واژه pro در پشت اتومبيل براى آلمانى‌ها غريبه باشد، اما بواسطه عرضه بخشى از محصولات چینی‌ با اين پسوند، حداقل براى ما خيلى ناآشنا نيست!سرعت پرس – مرسدس AMG با معرفی AMG GT2 PRO، یک خودروی تمام مسابقه‌ای مخصوص پیست را بازتعریف می‌کند. خودرويى در  رده‌ موتوراسپرت با کارایی بالا، كه  هیجان سرعت و هنر مهندسی را به هم تلفیق کرده است.

AMG GT2 PRO برای افرادی طراحی شده که جرات پشت سر گذاشتن محدودیت‌های عملکردى در پیست مسابقه را دارند. افرادی که بدنبال رانندگی هیجان‌انگیز و رقابت آن هم بدون هیچ گونه مصالحه‌ای هستند.

این خودرو بر اساس شالوده قدرتمند مرسدس AMG GT2 -که در سال 2022 معرفی شد- ساخته شده است. یک GT با ویژگی‌های نوآورانه‌ای که نوید مجذوب شدن به يك خودروى استثنايى و هیجان را به سرنشین می‌دهد. نقطه عطف خودرو نيز عملکرد انقلابی Push2Pass است که به رانندگان این امکان را می‌دهد تا با فشار یک دکمه قدرت حیرت‌انگیز، ٧٥٠ اسب بخار (٥٥١ کیلووات) را رها کنند. GT2 PRO که برای پیست مسابقه ساخته شده و در عین حال از بالاترین استانداردهای ایمنی پیروی می‌کند، ترکیبی هماهنگ از عملکرد و هندلینگ فوق العاده را دارد. اين خودرو یک GT تمام عيار با مهندسی و دقت بالا برای کسانی است که فقط به دنبال هیجانند.

تکامل مرسدس-AMG GT2

مرسدس AMG مدت‌هاست که مترادف با عملکرد برتر بوده و حالا مرسدس AMG GT2 به عنوان یک دستاورد برجسته از آنها در تاریخ تولید خودروهای مسابقه‌ای شناخته خواهد شد. از زمان آغاز به کار AMG در سال 1967، محصولات آنها به طور مداوم استانداردهایی را برای اینکه یک خودروی پرفورمنس چگونه می تواند باشد، تعیین کرده اند و GT2 نیز از این قاعده مستثنی نیست. این خودرو با افتخار لقب قوی‌ترین خودروی مسابقه‌ای را در برنامه AMG Customer Racing دارد و از نظر قدرت و حداکثر سرعت حتی از GT3 نیز پیشی می‌گیرد.

GT2  مطابق مقررات فنی GT2 توسعه یافته و برای راننده های آماتور جاه طلبی طراحی شده که بدنبال یک رانندگی هیجان انگیز هستند. عملکرد  GT2 و استانداردهای ایمنی بالا، همراه با قابلیت رانندگی استثنایی آن، پکیج قانع کننده ای را ارائه می‌دهد که با مخاطبان رو به رشد رویدادهای بین المللی مسابقه GT2، بخوبی همراه است. در هسته مرکزی، GT2 از موتور قلدر AMG 4.0 لیتری V8 biturbo بهره می برد که به خوبی با میل لنگ مسطح برای ارائه حداکثر عملکرد موتوراسپورت سینک شده است. قدرت این موتور توسط یک گیربکس شش سرعته مسابقه‌ای RACING و به شیوه واقعی GT، به محور عقب منتقل می‌شود. فرایندی که در آن توزیع وزن و هندلینگ بهینه تضمین شده است.

علاوه بر این، مرسدس AMG GT2 به صورت آیرودیناميك داراى نمای بیرونی تراشیده شده است. کاپوت کربنی و لوورهای خلاقانه‌ای دارد و ثبات و دقت در مسیر را با یک بال عقب قابل تنظیم تکمیل کرده است.

در داخل کابین و سمت راننده با یک ارگونومی مسابقه‌ای راننده محور روبرو هستیم که در آن فرمان چند منظوره برای کنترل‌ و مدیریت راننده در حین پیست طراحی شده‌اند. واحد نمایشگر دیجیتال با وضوح بالا و مجموعه ایمنی قوی، از جمله رول کیج ایمنی کربنی و کنترل کشش پیشرفته، همگی بر تعهد GT2 به عملکرد و ایمنی تاکید دارد.

تزریق آدرنالین با فشار یک دکمه

AMG با GT2 PRO بدنبال پر کردن شکاف، حذف کوچک‌ترین نقاط ضعف و رسیدن به یک برتری مسابقه‌ای است. GT2 PRO نه تنها وارث  قوی GT2 است، بلکه با پیشرفت‌ها و مهارت‌های تکنولوژیکی همراه شده تا کسانی را که به‌دنبال کسب تجربه مسابقه‌ای GT2 هستند، به خواسته خود برساند.

در قلب شگفتی‌های مهندسی GT2 PRO، عملکرد هوشمندانه  Push2Pass نهفته است. با فشار ساده یک دکمه روی فرمان، رانندگان می‌توانند به طور لحظه ای خروجی موتور را افزایش دهند و با بهره‌گیری از قدرت هیولایی موتور 4.0 لیتری AMG V8 biturbo، تا 750 اسب بخار (551 کیلووات) قدرت تولید کنند. این افزایش قدرت، بیش از خروجی پایه 707 اسب بخار می‌باشد که خود نیرویی بسیار چشمگیر است. یکی از ویژگی های سفارشی GT2 PRO برای کسانی که در پشت فرمان از گازدادن به خودرو هراسی ندارند.

یک گیربکس شش سرعته مسابقه‌ای با مهندسی دقیق، انتقال این قدرت را مدیریت می‌کند و از ضرایب دنده‌های اصلاح‌شده به خوبی استفاده می‌کند تا راننده، تجربه رانندگی هیجان‌انگیزتری و واکنش‌پذیرتری داشته باشد. مطابق با شجره خودروهای مسابقه‌ای مرسدس-AMG، پیکربندی گیربکس در محور عقب، همراه با متعلقات فیبر کربنی، تامین گشتاور برتر را تضمین می‌کند تا رانندگی دقیق و قدرتمندی را شاهد باشیم. مکمل این پیشرانه قدرتمند GT2 PRO، شاسی مجهز به کمک‌فنرهای قابل تنظیم ٤ جهته‌ای است که امکان تنظیم دقیق را برای مطابقت با خواسته های هر مسیر فراهم می کند.

مسابقه با آرامش خاطر

در خلال برگزاری مسابقات درون پیست آنهم با عملکرد بالا، جایی که محدودیت‌های سرعت به طور مداوم كم رنگ مى شوند، ایمنی همچنان دغدغه اصلی است. مرسدس AMG GT2 PRO نمونه‌ای از این اصل است که مجموعه‌ای از ویژگی‌های ایمنی پیشرفته را -که مشخصه مدل‌های اسپرت مشتریان مرسدس-AMG هستند- را در بر مى گيرد.

هسته مرکزی زرادخانه ایمنی GT2 PRO، قفسه ایمنی کربنی آن است. این ساختار مستحکم به طور سفت و سخت به شاسی متصل است و بخشی جدایی ناپذیری از هسته خودرو را تشکیل می دهد. چارچوبى كه حداکثر محافظت راننده را تضمین می کند. مکمل این اتاق ایمن، یک سیستم کمربند ایمنی پنج نقطه ای است که به دقت زيادى طراحی شده تا راننده را محکم در جای خود میخکوب کند و خطرات مرتبط با ضربات با سرعت بالا را کاهش دهد.

بخش راننده با توری های ایمنی، یک کپسول آتش نشانی استاندارد و یک دریچه خروجی تقویت شده است که همگی برای مداخله سریع و تامين ایمنی راننده در مواقع اضطراری، لازم هستند. تعهد GT2 PRO به تامین ایمنی، همچنین در سیستم‌های پیچیده ترمز و پایداری آن مشهود است. آنجایی که ABS مسابقه ای قابل اعتماد و سیستم کنترل کشش با قابلیت تنظیم چندگانه را مشاهده می‌کنید.

این سیستم ها به طور هماهنگ کار می کنند تا راننده را با یک تجربه رانندگی پاسخگو و قابل کنترل، روبرو کنند. شاسی تیون شده و  فرمان پذیری مثال زدنی آن، نقش مهمی در تامین ایمنی GT2 PRO ایفا می‌کند و بدین ترتیب می‌تواند اعتماد رانندگان به قابلیت های خودرو را تضمین کند.

 طراحی شده برای پیست

پس از تحویل GT2 PRO با رنگ کامل خاکستری مات -که به‌دقت توسط خطوط تزئینی اسپرت‌تر شده،- و نشان‌های متمایز GT2 PRO که در آن برجسته شده‌اند، چهره جذاب و فوق العاده چشمگیری را شاهدید. عناصر کربنی بیرونی با جلاکاری همراه شده و زیبایی بُراق و منسجمی را ایجاد می کنند. در طراحى اين خودرو جزییاتی را مى بينيد که آن را كاملا تهاجمی كرده است. رینگ‌های آلیاژی سبک 18 اینچی AMG آن دارای طرح و رنگ دوگانه اى هستند که خودرو را پوياتر جلوه مى دهد.

یکی از ویژگی های برجسته GT2 PRO، صفحات انتهایی طراحی شده در بال عقب جدید خودرو است که نه تنها  راندمان آیرودینامیکی را افزایش می‌دهد، بلکه زیبایی بصری آن را تکمیل می‌کند و تاکیدی می‌شود بر خصلت مسابقه‌ای اين خودرو

کابین GT2 PRO در داخل، تلفیقی از کاربر پسند بودن مشهور AMG و چیدمان ارگونومیک و بهینه شده دقیق براى راننده را ارائه مى دهد. فرمانی هم که با همکاری Cube Controls ساخته شده است، یک ویژگی برجسته و قابل توجه برای چسبندگی بيشتر خودرو در طول مسابقه است.

فرمان از همان ابتدا برای کاربردهای اسپرت طراحی شده و با وجود  Push2Pass که قبلاً به آن اشاره شد، عملكرد اسپرت  و قدرتمند را از آن شاهديم.

تريم داخلی انحصاری GT2 PRO شامل کنسول میانی لاک زده و دوخت سفارشی روی صندلی راننده مى شود که حسی از یک فضای لوکس و در عين حال سفارشی را به فضای داخلی کاربردی اضافه می کند. علاوه بر این، GT2 PRO مجهز به یک سیستم تهویه مطبوع یکپارچه است که تضمین می‌کند کابین راننده حتی در سخت ترین شرایط مسابقه، مکانی برای راحتی و تمرکز راننده باقی بماند.

پس از تحویل، GT2 PRO با رنگ کامل خاکستری مات خود، که توسط خطوط تزئینی به‌دقت اعمال‌شده و نشان‌های متمایز GT2 PRO برجسته می‌شود، تأثیر چشمگیری بر جای می‌گذارد. عناصر کربنی بیرونی با جلاکاری روشن به پایان رسیده اند و زیبایی براق و منسجمی را ایجاد می کنند که هم تهاجمی و هم ظریف است. رینگ های آلیاژی سبک 18 اینچی AMG دارای طرح رنگ دوگانه هستند که وضعیت پویای خودرو را بیشتر می کند.

یکی از ویژگی های برجسته GT2 PRO صفحات انتهایی بال های عقب جدید طراحی شده است که نه تنها به راندمان آیرودینامیکی خودرو کمک می کند، بلکه تاثیر بصری آن را تکمیل می کند و طبیعت سفارشی خودرو و میراث مسابقه ای آن را به نمايش مى گذارد.

داخل خودرو

کابین GT2 PRO در داخل، تلفیقی از کاربر پسند بودن مشهور AMG و چیدمان ارگونومیک بهینه شده دقیق است. فرمان که با همکاری Cube Controls ساخته شده است، یک ویژگی برجسته قابل توجه است که چسبندگی عالی و فرمان بصری را نسبت به تنظیم خودرو در طول مسابقه ارائه می دهد. فرمان از همان ابتدا برای کاربردهای اسپرت طراحی شده و کاربرد کلید Push2Pass که قبلاً ذکر شد با هدف افزایش قدرت بر حسب تقاضا، تاکیدی بر همین موضوع است. میدان دید مرکزی راننده تحت تسلط آخرین نسل نمایش‌گر است که دارای گرافیکى با وضوح بالا برای خوانایی در یک نگاه و سهولت استفاده است.

تريم انحصاری GT2 PRO شامل کنسول میانی لاک زده و دوخت سفارشی روی صندلی راننده مى شود که حسی از لوکس سفارشی را به فضای داخلی کاربردی اضافه می کند. علاوه بر این، GT2 PRO مجهز به یک سیستم تهویه مطبوع یکپارچه است که تضمین می کند کابین راننده  حتی در سخت ترین شرایط مسابقه، مکانی برای راحتی و تمرکز راننده  باشد

 ملزومات روز

مرسدس AMG GT2 PRO با مجموعه‌ای از لوازم جانبی و ويژگى هاى منحصر به فرد ارائه می‌شود که مالک خود  را از همان روز اول برای هر مسابقه اى آماده مى كند. هر GT2 PRO با یک روکش مخصوص خودرو همراه است که متناسب با خطوط این ماشین استثنایی ساخته شده است و از یکپارچگی زیبایی و مهندسی آن محافظت می کند.

مرسدس AMG با همکاری پوما، کیت مسابقه‌ای کاملی را ارائه می‌کند که شامل كاپشن و شلوار مسابقه‌ای سفارشى ‌شده، دستکش، لباس زیر مخصوص مسابقات و کفش است، ملزوماتى که همگی برای برآورده کردن خواسته‌های سخت‌گیرانه ورزش هاى موتورى و ارائه راحتی و محافظت در سرعت‌های بالا طراحی شده‌اند. مکمل این کیت، یک کلاه ایمنی سفارشی بل ممتاز مى شود که دارای طرحی خاص است.

برای کسانی که به دنبال افزایش بیشترى از تجربيات مسابقه اى براى خود هستند، گزینه های اضافی البته با هزينه هاى بيشتر در دسترس هستند. اینها شامل رول كيج ایمنی سرنشین برای دو نفره، سیستم نوشیدنی داخل خودرو برای هیدراته ماندن در مسابقات شدید و پرفشار، سیستم خنک کننده صندلی و کلاه ایمنی برای راحتی در گرمای رقابت و پكيج قطعات یدکی سفارشی متناسب با نیازهای مالک مى شود.

شاید یکی از مهم‌ترین جنبه‌های خودرو این باشد که GT2 PRO را بتوان به سرعت با مشخصات نسخه پایه GT2 مطابقت داد. ويژگى كه به مالکان اجازه می‌دهد در طیف وسیع‌تری از مسابقات از آن استفاده كنند.  تطبیق پذیری كه تضمین می کند تا GT2 PRO یک ماشین پیست سازگار با عملکرد بالا باشد.

با برچسب قیمتى 479000 یورو، تقریبا 508000 دلار، GT2 PRO بالاتر از همتای GT2 خود مى ايستد.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=15403
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه