نوشته مهندس رضا یزدانپرست

3.6 میلیون دلار برای پورشه 911 ‌سالی اسپشال

پورشه 911 ‌سالی اسپشال، مدلی که توسط پیکسار و پورشه به قصد حمایت از موسسات خیریه ساخته شده بود، به قیمت بالای 3.6 میلیون دلار به‌فروش رفت.

سرعت پرس– هفته پیش، پورشه سرانجام از عجیب‌ترین پروژه تاریخی تیم Sonderwunsch خود رونمایی کرد. یک 911 GTS با الهام از سالی کاررا، شخصیت مجموعه اتومبیل‌های پیکسار که در بین کودک و بزرگسال طرفداران زیادی داشت. این خودرو که “911 Sally Special”  نام دارد، یک محصول منحصر به فرد است چراکه اولا از آن تنها یک دستگاه‌ ساخته خواهد شد و دوم اینکه این برای اولین باری است که Pixar در چنین پروژه‌ای همکاری می‌کند. این خودرو با همکاری ساندروونش و طراحان اصلی شخصیت سالی کاررا، دارای طیف گسترده ای از جزییات کاملا منحصر به فرد است. جزییاتی که قابل توجه‌ترین آنها، برداشت مدرن از چرخ‌های توربو توئیست نسل 996 است که سالی کاررا اصلی به آن می‌بالد. رنگ نیز همان رنگ اصلی است و حتی دکمه انتخاب درایو روی فرمان با دکمه‌ای با مارک ” Kachow!” جایگزین شده است.

دکتر سباستین رودولف، معاون ارتباطات و سیاست در پورشه AG می‌گوید: وسایل نقلیه به یک چهره و داستان نیاز دارند. و فیلم Pixar  دقیقاً همین کار را انجام می‌دهد و شخصیت خودروها را بر روی پرده بزرگ، زنده می‌کند. “داستان، ارزش‌هایی مانند دوستی، عشق و حمایت متقابل ارا به نمایش می‌گذارد و در وسط همه آنها یک پورشه است: 911 سالی کاررا!

او می‌‌گوید ما همراه با پیکسار روح سالی را به شیوه‌ای جدید، نه یر روی صفحه، که خارج از صفحه نمایش، زنده کرده‌ایم. سالی اسپشال-که ما آن را برای خیریه به حراج می گذاریم- برای افرادی به حراج گذاشته می‌شود که نیاز فوری به حمایت دارند.

911 Sally Special  در روز شنبه 20 آگوست در هفته اتومبیل مونتری توسط RM Sotheby به حراج گذاشته شد و به قیمت 3.6 میلیون دلار به فروش رفت. پورشه می‌گوید که پول حاصل از فروش این خودرو به نفع دو موسسه خیریه سازمان آموزشی Girls Inc‌ و USA UNHCR آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد، هزینه خواهد شد.

نوشته رضا یزدانپرست

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=2389
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه