هیوندای موتور برقی به کره‌جنوبی رسید

شرکت خودروسازی هیوندای موتور اعلام کرد که اولین کارخانه خودروهای برقی خود را در کره جنوبی خواهد ساخت.

به گزارش سرعت پرس به نقل از ایسنا، شرکت هیوندای موتور امروز سه‌شنبه اعلام کرد که یک کارخانه اختصاصی خودروهای الکتریکی در کره جنوبی می‌سازد که اولین کارخانه خودروسازی برقی این شرکت در حدود سه دهه اخیر در این کشور افتتاح خواهد شد.

اتحادیه این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که تولید تا سال ۲۰۲۵ آغاز می‌شود. گروه هیوندای موتور در ماه می اعلام کرد که ۶۳ تریلیون وون (۴۸.۱ میلیارد دلار) تا سال ۲۰۲۵ در کره‌جنوبی سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

هیوندای موتور، بزرگ‌ترین خودروساز کره جنوبی، آخرین بار در سال ۱۹۹۶ یک کارخانه خودروسازی در کره جنوبی افتتاح کرد اما در ماه می اعلام کرد که ۵.۵ میلیارد دلار برای ساخت تاسیسات کامل تولید برق و باتری در گرجستان سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

بر اساس گزارش رویترز، هیوندای موتور افزود که تاسیسات برقی در گرجستان قرار است در اوایل سال ۲۰۲۳ شروع به کار کند و تولید تجاری خود را در نیمه اول سال ۲۰۲۵ آغاز کند.

چانگ مون سو، تحلیلگر اين شركت كره اى  گفت: قرار است فروش خودروهای موتور احتراق داخلی در برخی بازارها ممنوع شود، بنابراین کارخانه جدید خودروهای برقی برای بقای هیوندای موتور حیاتی است.

هيونداى از زمان آغاز بكار خود در اواخر دهه ٧٠ تاكنون، پيشرفت و رشد  بسيار سريعى داشته است. آنها همگام با خودروسازان بزرگ و با تكيه به فناورى روز تلاش مى كنند تا خودروهاى برقى وا جايگزين پيشرانه هاى احتراقى بكنند.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=1078
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه