مدیرعامل سایپا در بازدید از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی:

همکاری سایپا با دانشگاه در راستای بهبود کیفیت و ارتقاء دانش

نشست مدیران ارشد گروه خودروسازی سایپا با اعضای هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با هدف تعامل و ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری سرعت پرس و به نقل از سایپانیوز، نشست صنعت ودانشگاه با حضور محمدعلی تیموری مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، حسن کریمی رئیس دانشگاه  صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، تعدادی از مدیران ارشد گروه خودروسازی سایپا، استادان و اعضای هیات علمی این دانشگاه در خصوص شرایط همکاری های مشترک  برگزار شد.

در این نشست مدیرعامل گروه خودرو سازی سایپا گفت: دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی یکی از برترین دانشگاه های صنعتی کشور است که از زیرساخت های قابل قبولی در زمینه آموزشی،پژوهشی و آزمایشگاهی بهره مند است.

او افزود: در این دانشگاه ظرفیت و توان قابل قبولی جهت ایجاد  کارگروه های بهبود کیفیت و طراحی مهندسی وجود دارد و شرایط همکاری دوجانبه مهیا است.

تیموری گفت: پروژه ها و نیازهای زیادی در صنعت خودرو وجود دارد که امیدواریم با حضور نخبه های دانشگاهی نیاز صنعت و جامعه برطرف شود.

تیموری از درخواست گروه سایپا در راستای جذب دانشجوهای نخبه و فارغ التحصیلان این دانشگاه در گروه سایپا خبرداد و گفت: امیدواریم این ارتباط دوسویه صنعت و دانشگاه بیش از پیش باعث جذب نخبگان و ارتقاء سطح صنعت خودرو در کشور شود.

او تصریح کرد: در طول 10 سال گذشته در گروه سایپا در بخش های مهندسی، کیفیت، تولید و فرایندها، جذب نیروهای متخصص دانشگاهی انجام نشده و در تلاش هستیم با همکاری دوجانبه با دانشگاه و ایجاد بستر لازم برای حضور استادان و دانشجویان، زمینه تعاملات سازنده و کاربردی جهت رفع ایرادات و مشکلات صنعت خودرو فراهم شود.

در این نشست، حسن کریمی رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی گفت: این دانشگاه  به عنوان قدیمی ترین دانشگاه صنعتی کشور با قدمتی حدود 90 سال از دیر باز در حوزه صنعت خودرو در دانشکده های مکانیک، مواد، برق، کامپیوتر و شیمی فعالیت و اقدامات مناسبی انجام داده است.

او گفت: دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به عنوان یکی از 5 دانشگاه صنعتی برتر کشور از ظرفیت های خوبی در رشته های فنی در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری جهت همکاری با صنعت برخوردار است و آمادگی دارد تا همکاری قابل قبولی با شرکت سایپا به عنوان یکی از بزرگترین خودروسازهای کشور در زمینه های پژوهشی و کاربردی داشته باشد.

کریمی تصریح کرد: بحث آموزش کاربردی و خروجی محور جزو یکی از اهداف وزارت علوم جهت استفاده در صنایع مختلف است که در حوزه های پژوهشی با توجه به رشدی که در صنایع مختلف از جمله صنعت خودرو در کشور صورت گرفته است می توان از ظرفیت پایان نامه ها، رساله های دکتری و دانش اعضای هیات علمی در صنعت خودرو استفاده بهینه کرد.

او خاطر نشان کرد: جلسه اعضای هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با مدیران ارشد گروه سایپا در راستای همکاری صنعت و دانشگاه بسیار ارزنده و قابل قبول است و امیدوارم با توجه به اینکه تجربیات خوبی از صنایع مختلف در دانشگاه وجود دارد، شرایط همکاری دوجانبه با گروه سایپا در راستای آموزش و پژوهش کاربردی به صورت مستمر صورت پذیرد.

کریمی افزود: درصد زیادی از فارغ التحصیلان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در صنعت کشور مشغول به فعالیت هستند و این خود گواه موفقیت این دانشگاه در زمینه آموزش در حوزه صنعت است.

او گفت: امیدوارم همکاری دوجانبه با رویکرد جدیدی که در مدیریت ارشد گروه سایپا وجود دارد، افزاینده باشد و این دانشگاه آمادگی دارد با تمام توان آموزشی، پژوهشی و کاربردی خود به گروه سایپا در راستای رشد و تعالی صنعت خودرو سازی کشور کمک کند.

رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی اظهار امیدواری کرد:  همکاری های مشترک بیشتر از قبل توسعه یابد و با توجه به عزم جدیدی که در مدیریت ارشد سایپا برای همکاری با دانشگاه وجود دارد، این موضوع می تواند به نگهداشت نیروهای نخبه دانشگاهی و فعالیت در صنایع پیشرو کشور از جمله صنعت خودروسازی کمک کند.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=5676
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه