رحیمی: مصرف کننده دیگر توان پرداخت افزایش قیمت خودرو را ندارد

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: اگر خودروسازان قیمت ها را افزایش دهند جنبه سوداگری دارد و به نفع واسطه ها است، چراکه مصرف کننده دیگر توان پرداخت این هزینه را ندارد.

به گزارش سرعت پرس و به نقل از ایسنا بهزاد رحیمی ، در خصوص درخواست خودروسازان برای افزایش قیمت محصولاتشان، بیان کرد: با توجه به بررسی صورت های مالی و عملکرد خودروسازان، زیان ده بودن آنها محرز است، اما قطعا این موضوع از طریق افزایش قیمت جبران نمی شود و بازار و مردم دیگر کشش قیمتهای بیشتر از این را ندارند.

وی با اشاره به اینکه اگر افزایش قیمتی هم باشد فقط جنبه سوداگری دارد و به نفع واسطه ها است، چراکه مصرف کننده دیگر توان پرداخت این هزینه را ندارد، عنوان کرد: خودروسازان باید هزینه های خودشان را مدیریت کنند و قیمت تمام شده‌شان را پایین بیاورند و الّا از این طریق نه مجلس و نه افکار عمومی پذیرای این افزایش نیست.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه در زیان ده بودن خودروسازان شکی نیست، تاکید کرد: قرار نیست خودروسازان با همان روال خودشان مسیر را ادامه دهند و بعد افزایش و زیانشان را از جیب مردم تامین کنند.

رحیمی در پاسخ به این سوال که خودروسازان در رابطه با ارتقای کیفیت محصولاتشان معتقدند که ابتدا قیمت ها و تولیداتشان را افزایش دهند بعد به بحث کیفیت می پردازند، گفت: این شرط و چرخه مردود است. خودروسازان در هر شرایط قیمتی باید به فکر کاهش قیمت، مدیریت هزینه ها و افزایش کیفیت محصولاتشان باشند. البته تا حالا نیز کیفیت رضایت بخشی نداشته اند هر چند خودشان برنامه ای برای خارج کردن خودروهای بی کیفیت و یا فاقد کسب استانداردها داشتند.

وی با تاکید بر اینکه کیفیت شرط اصلی است و ارتباطی با موضوع افزایش قیمت ندارد، گفت: این یک شرط باطل است که توجیهی ندارد و مجلس نیز از این سیاست و صحبتی که خودروسازان می کنند به هیچ عنوان حمایت نمی کند.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=1016
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

18 − 17 =

0 دیدگاه