توسط متخصیصن مگاموتور انجام شد:

ارتقای موفقیت آمیز موتور M15

ارتقای موفقیت آمیز و قابل توجه سطح عملکرد و پارامترهای رفتاری موتور M15 توسط متخصصین مگاموتور انجام شد.

به گزارش سرعت پرس و به نقل از سایپانیوز به نقل از روابط عمومی مگاموتور، رئیس هیات مدیره و قائم مقام اجرایی مدیرعامل، ضمن بیان این خبر گفت: همزمان با کاهش مصرف سوخت، افزایش توان و گشتاور موتور M15، بهبود رفتار موتور در حوزه های خنک کاری، روغن کاری، رفع مشکلات کیفی جاری موتور M15 در دستور کار قرار گرفت که نتایج به دست آمده از آزمون های متعدد صورت گرفته بر روی موتور جدید، نشان از ارتقای قابل توجه سطح عملکرد و پارامترهای رفتاری این موتور دارد.

احسان جابری افزود: توسعه و تکوین موتور M15GSI با هدف افزایش قدرت موتور و کاهش مصرف سوخت محصولات X200 گروه سایپا به منظور تولید خودروهای جدید گروه سایپا با موفقیت به مرحله نمونه تولید رسید.

او با اشاره به اینکه موتور M15GSI برای خودروهای اطلس و سهند و همچنین خودروهای ساینا GX و کوییک GX تولید خواهد شد، افزود: موتور جدید مجهز به تکنولوژی VVT (زمانبندی متغیر سوپاپ ها) بوده و با افزایش توان و گشتاور حدود 8 درصد و کاهش 5 درصدی مصرف سوخت و نیز افزایش حدود 9درصدی گشتاور موتور در دورهای پایین تر نسبت به موتور پایه، موجب افزایش لذت رانندگی و شتاب گیری مناسب تر نسبت به موتور M15 خواهد شد.

قائم مقام اجرایی مدیرعامل مگاموتور در ادامه اظهار داشت: با تولید این موتور، مگاموتور قادر خواهد بود ضمن ایجاد تنوع اساسی در سبد قوای محرکه محصولات گروه سایپا، الزامات قانونی کشوری در حوزه آلایندگی و مصرف سوخت را در آینده و در صورت ابلاغ به خودروسازان فراهم کند.

رئیس هیات مدیره مگاموتور با اشاره به آغاز پروژه توسعه موتور M15 پلاس در سال 96 گفت: همزمان با تحریم های ظالمانه و قطع همکاری توسط شرکت های خارجی مرتبط در سال 1397، این پروژه از همان زمان با تلاش کارشناسان شرکت مگاموتور ادامه یافت و در حال حاضر با پایان فاز توسعه موتور و اجرایی شدن نقشه و مدارک مربوطه، فاز تکوین قطعات جدید شامل سرسیلندر، منیفولد هوا، منیفولد دود استیل، میل سوپاپ، بلوک سیلندر، درپوش سوپاپ، هوزینگ یکپارچه ترموستات سپر حرارتی و قطعات دیگر با موفقیت به اتمام رسیده است.

قائم مقام اجرایی مدیرعامل افزود: در حال حاضر حدود 50 دستگاه موتور M15GSI تولید شده و تمامی آزمون های دوام با استفاده از قطعات جدید ساخته شده توسط زنجیره تامین داخلی با موفقیت به اتمام رسیده و فاز تکوین هم اکنون در مرحله به کیفیت رسانی حداکثری این قطعات است.

جابری در پایان تصریح کرد: پیش بینی می شود موتورM15GSI از اواخر سال جاری و بر اساس نیازهای مشتری و برنامه تولید خودروساز، در خط تولید شرکت مگاموتور قرار گیرد.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=4729
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه