بالاخره پاى آئودى به كشور باز شد:

آئودى با مدل Q4 e-tron در ايران

پس از مدت ها انتظار، بالاخره آئودى پايش با يك مدل برقى به نام Q4 e-tron به ايران باز شد

سرعت پرس– بالاخره بعد از سال ها انتظار پاى برند معتبر و شناخته شده آئودى به كشور باز شد. هرچند خيلى پيش از اين(از سال ٢٠٠٥) انتظار مى رفت كه حداقل يكى از واردكنندگان اصلى خودرو، نمايندگى ورود آئودى را برعهده گيرد اما در عمل اين اتفاق نيوفتاد و تنها در برهه اى از آن دوره، واردكننده نيسان به ايران توانست Q5 را در تيراژى محدود وارد نمايد. حالا اما پس از كش و قوس فراوان، شركت نادين خودرو اقدام به وارد كردن محصولات آئودى كرده است. اولين محصول وارداتى آنها نيز مدل Q4 e-tron است كه از خانواده محصولات برقى e-tron اين برند محسوب مى شود.
كيو ٤ در قامتى كوچكتر از Q5، يك اس يو وى كامپكت (جمع و جور) محسوب مى شود كه با فاصله محورى ٢٧٦٤ ميلي مترى، به روى پلت فرم الكتريكى MEB فولكس واگن توليد مى شود. خودروى برقى كه در سال ٢٠٢٣ وارد بازار شده و با تكيه به عملكرد خوب، آلايندگى صفر و اعتبار برند بويژه در بازار اروپا مورد توجه قرار دارد.


اين خودرو در ٣ ورژن ٥٠ 50 etron و ٤٠ 40 e-tron توليد مى شود كه نسخه ٥٠ آن با برخوردارى از دو موتور الكتريكى، قويتر بوده و دو مدل ٤٠ آن با تشابهات فنى هر دو تنها داراى يك موتور بر روى محور عقب هستند. اين نكته هم ناگفته نماند كه نسخه 50 e/tron آن چهارچرخ محرك است.


اما گفته مى شود كه نسخه ابتدايي وارداتى به ايران از نوع ٤٠ است كه محهز به يك موتور الكتريكى به قدرت ١٥٠ كيلووات (٢٠٤اسب بخار) مى باشد و ٣١٠ نيوتن متر گشتاور دارد . وظيفه انتقال اين قدرت برعهده يك گيربكس تك سرعته گذاشته شده است كه البته در نمونه 50 به هر چهار چرخ انتقال مى يابد.
Q4 با استفاده از اين موتور وباترى هاى ٨٤.٨٠ كيلووات/ساعتى، پيمايشى برابر با ٦٠٥ كيلومتر دارد. شارژ سريع آن براى رسيدن به ٨٠٪؜ ظرفيت، به ٦٨ دقيقه زمان نياز دارد و براى شارژ خانگى هم نيازمند ١٢ ساعت زمان است.
اين خودرو نهايت سرعتى برابر با ١٦٠ كيلومتر در ساعت و شتاب صفرتاصدى معادل ٨.٨ ثانيه دارد.


آئودى Q4 از سطح امكانات رفاهى-ايمنى بالايى برخوردار است كه از جمله مى توان به انواع سامانه هاى كمك راننده ترمزهاى ضد قفل، توزيع هوشمند نيروى ترمز به چرخها، سيستم هاى ترمز كمكى ba، eba و bas، تركشن كنترل، كنترل پايدارى، هشدار خروج از لاين، هشدار برخورد از جلو، هشدار برخورد با مانع، هشدار حداقل سرعت، كروز كنترل تطبيقى، رادار جلو و عقب، دوربين ٣٦٠، و … در بخش ايمنى و ابزارهاي رفاهى همچون تهويه اتوماتيك، صندلى چرمى و آينه هاى برقى گرمكن دار، كلاستر ١٠.٢ اينچى، چراغ مطالعه لمسى، نورپردازى محيطي، فيلتر هوا با يون تصفيه كننده، ٨ اسپيكر، تهويه هواى مستقل براى جلو و عقب، ٤ پورت خروجى تايپ C، شارژر وايرلس تلفن همراه، فرمان برقى با كليدهاى كنترل صوتى، بلوتوث، پشتيبانى و اتصال اينترنتى، نمايشگر لمسى ١١.٦ اينچى، رابط كاربرى MMI و …. اشاره كرد


هنوز حرفى از قيمت اين خودرو زده نشده است و بايد منتظر بمانيم و ببينيم كه با چه قيمتى عرضه خواهد شد.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=18915
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه