BYD رکوردشکنی کرد

بی‌وای‌دی چین روز دوشنبه (۲۸ اوت) اعلام کرد که سود نیمه اول این شرکت ۷/ ۲۰۴درصد افزایش یافته زیرا این سازنده خودروهای انرژی نو رکورد تحویل خود را شکسته و جایگاه خود را به عنوان پرفروش‌ترین برند خودرو در چین حفظ کرده است.

به گزارش پایگاه خبری سرعت پرس – بی‌وای‌دی اعلام کرد درآمد خالص برای شش ماه منتهی به ۳۰ ژوئن به ۹۵/ ۱۰میلیارد یوان (۵/ ۱میلیارد دلار) رسیده است که ۷/ ۲۰۴درصد نسبت به ۶/ ۳میلیارد یوان در سال گذشته با افزایش ۷/ ۷۲درصدی درآمد به ۱۲/ ۲۶۰میلیارد یوان افزایش یافته است. بر اساس محاسبات رویترز، این شرکت برای سه‌ماهه آوریل تا ژوئن ۸۲/ ۶میلیارد یوان سود خالص ثبت کرد که ۷/ ۱۴۴درصد افزایش داشت.

این خودروساز در شنژن با توجه به تشدید رقابت قیمتی و کاهش تقاضا، توانسته رهبری خود را در بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان تثبیت کند. همچنین، در ماه اکتبر برای اولین‌بار از خودروهای با برند فولکس واگن در چین پیشی گرفت. بی‌وای‌دی رکورد فروش ماهانه خود را پس از تحویل ۷۰۰هزار و ۲۴۴ خودرو در سه‌ماهه دوم در ماه ژوئیه به ثبت رساند. بر اساس گزارش رویترز، فروش خودروهای سواری در چین برای دومین ماه متوالی در ژوئیه کاهش یافت زیرا مصرف‌کنندگان در بحبوحه اقتصاد ضعیف و محرک‌های دولتی نگران خرید هستند.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=13669
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه