ثبات اقتصادى، لازمه تداوم تولید و اشتغال است

 

سرعت پرس– مدیرعامل بهمن دیزل گفت: ضرورت ثبات اقتصادی و اصلاح برخی مقررات و قوانین مربوط به تولید و تجدید نظر در رویه حسابرسی از مهمترین مطالبات توليد كنندگان برای رفع موانع فعالیتهای اقتصادی است.
به نقل از خبرنگار اقتصادی برنا از قزوین؛  آیین گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن و تجلیل از واحدهای نمونه استان چهارشنبه شب با حضور محمد مهدی اعلایی استاندار، رجب رحمانی و فاطمه محمدبیگی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، میثم پیله فروش معاون اقتصادی، عزیزالله افضلی رئیس سازمان صمت، رضا صفاری مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان، مهدی بخشنده رئیس اتاق بازرگانی قزوین و جمعی از صنعتگران در سالن اجتماعات دانشکده آینده پژوهی دانشگاه امام خمینی قزوین برگزار شد.

حسین خضری در این مراسم اظهارداشت: بقای یک واحد صنعتی، نیازمند ایجاد بسترهای مناسب کسب و کار در حوزه تولید است و مسئولان بایستی چالش ها و دغدغه های فعالان این عرصه را برطرف کنند.

وی بیان کرد: مهمترین وظیفه حاکمیت ایجاد بسترهای کسب و کار برای واحد‌های صنعتی و اقتصادی است و در کشورهای همسایه با همین رویکرد توانسته اند سرمایه های زیادی را جذب کرده و توسعه را شتاب بخشند.
این فعال حوزه صنعت خودروسازی گفت: شرکت بهمن دیزل در صنعت تولید خودروهای تجاری فعالیت می کند و موفقیت های ارزشمندی داشته و در این راستا خوشبختانه استان قزوین نیز ظرفیت بسیار بالایی در قطعه سازی و صنعت خودرو دارد و چشم انداز ترسیم شده این است تا استان به قطب خودروهای تجاری کشور تبدیل شود.

خضری گفت: در سال  گذشته تولید و فروش خود را تا سه برابر افزایش داده ایم و در همه زمینه های محصولات جدید از جمله کامیون کشنده جدید امپاور ، خط تولید وانت و افزایش اشتغال ، توسعه داشته ایم و امیدواریم بتوانیم از این طریق از ظرفیت های ترانزیت کشور بیشتر استفاده شود.
ثبات اقتصادی لازمه فعالیت تولیدکنندگان است
مدیرعامل شرکت بهمن دیزل اظهارداشت: یکی از انتظارات تولیدکنندگان وجود ثبات اقتصادی است تا بتوانیم برنامه ریزی مدون و توام با آرامشی داشته باشیم.
این تولیدکننده نمونه کشور بیان کرد: همچنین قوانین روشن و مشخص و هماهنگی بین دستگاهای دولتی و قانونگذاری می تواند رشد بیستری را در توليد رقم بزند و از مدیران دولتی انتظار داریم در زمینه توليد مساعدت بیشتری کنند.
وی اظهارداشت: در تیم اقتصادی استان هماهنگی و رویکرد خوبی  برقرار است ، به ویژه استاندار محترم ، تیم اقتصادی استانداری و سازمان صمت استان  که صمیمانه از همه مسئولین استان برای حمایت از تولید و اشتغال آفرینی  تشکر میکنم.
خضری خواستار اصلاح و تجدید نظر در بخشی از مقررات و قوانین مربوط به حوزه تولید شد تا روان سازی امور شتاب گیرد.
این فعال صنعت خودرو اظهارداشت: موانع در بخش تولید و اشتغال متعدد است و به فعالان این عرصه آسیب می زند و رویه حسابداری در امور مالیاتی نیز از دیگر مشکلات تولیدکنندگان است و به نظر می رسد با این رویکرد مالیاتی قطعا واحد‌های اقتصادی قدرت نوسازی ماشین آلات خود را از دست خواهند داد و نیاز است تا تجدید نظری در این زمینه صورت گیرد.
وی از نحوه قیمت گذاری در اقتصاد تورمی کنونی انتقاد کرد و گفت: با توجه به تورم پنجاه درصدی در کشور باید پذیرفت سود 15 درصدی در بخش تولید سود واقعی نیست و واحد‌های توليد ى با چالش هایی مواجهند که باید برای رفع آن اقدام شود و داشتن واحد پویا و تداوم تولید نیازمند سیاست گذاری های منطقی و واقعی همسو با تولید است.

خضری در ادامه گفت: اوقافی بودن اراضی و املاک واحد‌های تولید در شهرصنعتی البرز از دیگر مشکلاتی است که صاحبان واحدهای صنعتی مستقر در این محدوده با آن روبرو هستند و نمایندگان مجلس و مسئولان استان درخواست می کنیم برای رفع این مشکل نیز اقدام کنند تا تولیدکنندگان با ظرفیت بیشتری در این عرصه تلاش کنند.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=932
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه