کمبود عرضه خودرو به بازار

مشاهدات بازار نشان می‌دهد عرضه خودرو به بازار کاهش یافته و همین موضوع باعث رشد قیمت تعدادی از خودروها شده است. فعالان بازار می‌گویند در مقایسه با هفته گذشته قیمت تعدادی از خودروها بالا رفته و فروشندگان آن را علاوه بر نوسانات قیمت دلار، کندی فاکتور خودروها توسط خودروسازان می‌دانند.

به گزارش سرعت پرس و به نقل از  فارس – بررسی بازار نشان می‌دهد قیمت محصولات شرکت سایپا نسبت به ایران‌خودرو رشد نداشته است و عمده خودروها ثبات قیمت را تجربه کرده‌اند. در‌حال‌حاضر بنا به اعتقاد فروشندگان، خودرو در بازار کم است؛ البته مشتری هم وجود ندارد. در حال حاضر تیبا صندوقدار با قیمت ۱۹۶میلیون تومان و کوییک آر نیز ۲۱۷میلیون تومان به فروش می‌رسند. در این مورد، اما رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو گفت: تعداد عرضه‌ای که توسط خودروسازان به بازار انجام می‌شود اصلا جوابگوی نیاز بازار نیست و فاصله ۱۰۰درصدی قیمت خودرو از کارخانه تا بازار نیز به علت عرضه محدود است. سعید موتمنی در رابطه با آخرین وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: همچنان رکود در بازار خودرو حاکم است و قیمت خودرو در بازار تغییر زیادی نداشته است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران گفت:‌ تغییرات قیمت در خودروهایی که کمتر به بازار عرضه می‌شوند، مشاهده می‌شود؛ به عنوان مثال قیمت خودرو دناپلاس اتومات به علت عرضه کمتر به بازار از ۵۱۵میلیون تومان به حدود ۵۳۲میلیون تومان افزایش یافته است. وی اظهار کرد: بازار خودرو در رابطه با واردات خودرو هنوز در بلاتکلیفی به سر می‌برد و اگرچه قرار بود واردات خودرو انجام شود اما با وجود اینکه در فصل سوم سال قرار داریم هنوز واردات خودرو محقق نشده است. رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با بیان اینکه وزارت صمت عزم جدی برای واردات خودرو از خود نشان نداده است، گفت: تعداد عرضه‌ای که توسط خودروسازان به بازار انجام می‌شود اصلا جوابگوی نیاز بازار نیست و فاصله ۱۰۰درصدی قیمت خودرو از کارخانه تا بازار نیز به علت عرضه محدود است؛ این در حالی است که با واردات خودرو می‌توان تا حدودی به تنظیم بازار خودرو کمک کرد. وی بیان کرد: در حال حاضر قیمت کارخانه‌ای خودروی ۲۰۶ حدود ۱۵۰میلیون تومان است، در‌حالی‌که قیمت بازار این نوع خودرو به حدود ۳۱۳میلیون تومان رسیده و این مساله ناشی از عرضه کم این خودرو توسط خودروساز است.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=4645
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه