کاهش ساعات کاری فولکس‌ واگن

فولکس‌واگن ساعات کاری و دستمزدها را در برزیل با تشدید کمبود قطعات کاهش می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری سرعت پرس به نقل از ایسنا، فولکس‌ واگن قرار است ساعات کاری و دستمزدها را در کارخانه سائو برناردو دو کامپو برزیل کاهش دهد زیرا با کمبود قطعات خودرو و قطعات الکترونیکی برای مونتاژ خودروهای خود مقابله می‌کند.

اتحادیه فلزکاران سائو برناردو دو کامپو اعلام کرد: با طرحی برای این خودروساز آلمانی موافقت کرده است که از ماه آینده ساعات کاری را ۲۴ درصد و حقوق و دستمزدها را ۱۲ درصد کاهش دهد. این روند از ۷ جولای و زمان بازگشت کارگران از تعطیلی ۱۰ روزه اجرا خواهد شد.

واحد برزیلی فولکس‌ واگن در بیانیه‌ای به رویترز تایید کرد که تدابیر جدیدی را برای انعطاف‌پذیری بیشتر نیروی کار در واحد سائو برناردو دو کامپو در ماه جولای به دلیل کمبود قطعات اتخاذ خواهد کرد.

این اتحادیه گفت که این اقدام به صورت ماهانه مورد ارزیابی مجدد قرار خواهد گرفت و پایان آن به عادی‌سازی عرضه قطعات خودرو بستگی دارد. ولینگتون داماسکنو، یکی از مقامات اتحادیه گفت که این حرکت به عنوان جایگزینی برای تعطیلی کل شیفت مورد مذاکره قرار گرفت.

کارخانه فولکس واگن واقع در کشور برزیل مهمترین و معظم ترین کارخانه طراحی‌، تولید و مونتاژ این شرکت بعد از کارخانه Wolfsburg آلمان محسوب می‌شود‌. حدود ۸۲۰۰ کارمند در کارخانه سائو برناردو دو کامپو در نزدیکی سائوپائولو دارد که ۴۵۰۰ نفر از آنها در خط مونتاژ کار می‌کنند.

یکی از معروف‌ترین و شناخته شده‌ترین محصولات فاو بززیل، فولکس گل است که اواسط دهه 80 به بازار کشور ما راه یافت.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=568
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه