چينى ها با ساخت هواپيما در اين حوزه هم مدعى هستند:

هواپيما چینی ، رقيب ایرباس و بوئینگ بلند شد

شرکت هواپیمایی تجاری دولتی چین (کوماک) اعلام کرد که هواپیمای مسافربری جدید سی ۹۱۹ پروازهای آزمایشی خود را تکمیل کرده و آماده دریافت گواهینامه توسط تنظیم کننده‌های هوانوردی است.

سرعت پرس– شرکت هواپيما يى تجاری دولتی چین (کوماک) اعلام کرد که هواپیمای مسافربری جدید سی ۹۱۹ پروازهای آزمایشی خود را تکمیل کرده و آماده دریافت گواهینامه توسط تنظیم کننده‌های هوانوردی است.

خبرگزارى ايسنا در گزارشى به نقل از فاینس نوشته است هواپیمای سی ۹۱۹ به عنوان رقیبی برای هواپیماهای ایرباس و بوئینگ بخش هوانوردی چین طراحی شده است. گفتنى است که این دو شرکت اکثر هواپیماهای مسافربری غیرنظامی چین را تامین می‌کنند.

لازم‌به‌ذکر است که برنامه هواپيما سی ۹۱۹ برای رقابت مستقیم با خانواده‌های بوئینگ ۷۳۷ مکس و ایرباس ۳۲۰ نئو طراحی شده است. این هواپیما پس از راه‌اندازی در سال ۲۰۰۸ با طیف وسیعی از مسائل فنی و کنترل‌های سخت‌تر صادرات ایالات‌متحده مواجه شده است.

مشتری هواپیمای سی ۹۱۹، شرکت هواپيماى چین شرقی است که در ماه مارس سال گذشته پنج جت سی ۹۱۹ را سفارش داده است. در گزارش یک روزنامه چینی ذکر شده است که این شرکت هواپیمایی قصد دارد اولین تحویل جت‌های خود را در ماه اگوست انجام دهد.

هواپيماى چينى سى ٩١٩ اولين تيك آف خود را زر سال ٢٠١٤ انجام داد اين هواپيما ١٥٠ صندلى دارد، و طبق ادعاى كوماك  ٥٠ درصد آلايندگى كمتر توليد مى كند و ١٥ درصد هم مصرف سوخت آن كمتر از رقباى غربى است!

اگرچه این هواپيما در چین مونتاژ شده است اما به شدت به قطعاتی مانند موتورها و اویونیک آمریکایی و اروپایی متکی است.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=1385
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه