بيست و يكمين نمايشگاه بين المللى خودرو شيراز:

هاوال H6 هايبريد، جديدترين محصول بهمن در شيراز

هاوال H6 هايبريد، يكى از مجهزترين خودروهاى وارداتى بهمن موتور به كشور است. اين خودرو چهره اى جديد دارد و با برخوردارى از دو موتور برقى-بنزينى عملكرد در خور توجهى را از خود نشان مى دهد.


كسرعت پرسگروه بهمن با همه مدل هاى خود به شيراز آمد و در كنار محصولات مونتاژى خود، نمونه هاى وارداتى را هم به شيراز آورد. از بين اين خودروها نيز هاوال H6 هايبريد، جديدترين و آخرين خودرويى بود كه به شيراز آورده شد. يك كراس اور سايز متوسط هايبريدى كه براى موفقيت در بازار امتيازات خوبى بهره مى برد: ١٦ سال ايستادن در رتبه اول فروش و سابقه خوب هاوال در ايران، چهره جديد، سطح تجهيزات بسيار بالا و موتور كارامدِ كم مصرف.

هاوال H6 از دو  موتور بنزينى و الكتريكى بهره مى گيرد كه پيشرانه بنزينى١.٥ ليترى توربو آن ١٤٧.٥ اسب بخار قدرت و ٢٣٠ نيوتن متر گشتاور و موتور برقى اش ١٧٤اسب بخار (١٣٠ كيلووات) قدرت و ٣٠٠ نيوتن متر گشتاور توليد مى كند. گيربكس مچ شده با اين پيشرانه يك جعبه دنده DHT است آلايندگى اش يورو٥ است، مصرف سوخت تركيبى اش ٥.٢ ليتر به ازاى هر صد كيلومتر پيمايش است، نيرو به محور جلو منتقل مى شود و سيستم تعليقش در جلو مك فرسون و در عقب مولتى لينك(چند اتصاله) است. مجموعه اى از مشخصات فنى كه عملكرد قابل ملاحظه اى را براى آن رقم زده است.

رينگ هاى چرخ هاوال ١٩ اينچى است و ابعاد آن حكايت از رويارويى با يك اس يو وى سايز متوسط دارد. طول، عرض و ارتفاع آن به ترتيب ٤٦٨٣، ١٨٨٦ و ١٧٣٠ ميليمتر و فاصله محورى اش ٢٧٣٨ ميلي متر است. 

اما نقطه اتكاى هاوال H6 در داخل كابين آن است. آنجا كه با طراحى جذاب و سطح تجهيزات عالى و فوق العاده اى روبرو مى شويد .

در داخل خودرو، صندلى ها طراحى جذابى دارند، رويه آنها بسيار با كيفيت است، يك مانيتور لمسى ١٠.٣ اينچى در وسط و يك كلاستر ٢.٥ اينچ با كيفيت در پشت آمپر قرار دارد. ليور دنده آن مدور و چرخان است و اتومبيل جهت رانندگى راحت تر داراي سيستم پارك اتوماتيك است. 

علاوه بر اين دوربين ٣٦٠ دارد، ٦ ايربگ دارد ، دوربين ثبت وقايع دارد، رادارنقطه كور دارد و استفاده از ديگر سيستم هايى همچون حركت بين خطوط، پايش خواب آلودگى راننده، رادار كروز يكپارچه، اصلاح هوشمند لاين حركت خودرو هنگام سبقت از خودروى طويل (مانند تريلى)، DOW، LDW. ACC، FCW، RCW, LCA، و LKA و ترمز اضطرارى برخورد با پياده،  ترمز اضطرارى برخورد با دوچرخه. رادار كمكى حركت در ترافيك، حفظ مسير در مركز لاين حركتى و حفظ حركت در مسير در شرايط اضطرارى،  مجموعه اى از سامانه هاى كمك راننده هستند كه رانندگى كاملا هوشمندانه اى را براى اين خودرو ترتيب مى دهد. 

در كنار موارد ياد شده نيز مى توان به ترمز اضطرارى در سرعت هاى پايينMEB، سيستم كنترل پايدارى در حين چرخش CBC، سيستم كمكى ترمزBA، كنترل خودرو در هنگام فشردن همزمان ترمز و گاز BOS، اتو هولد، تراكشن كنترل، سنسورهاى پارك در جلو عقب، سنسور نور و باران، تنظيم برقى چراغ هاى جلو، باز كردن قفل درها به هنگام تصادف و …. نيز اشاره نمود كه به جهت تامين امينى، كنترل دقيقى بر رفتار خودرو و راننده دارند.  

هاوال H6 هايبريد قطعاً يكى از مجهزترين و كاملترين خودروهاى وارداتى خواهد بود.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=21559
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه