ناامیدی تویوتا از تحقق هدف تولید

شرکت خودروسازی تویوتا از افزایش ۳۰درصدی تولید جهانی خود در تابستان خبر داد، اما اعلام کرد انتظار نمی‌رود این افزایش تولید به خاطر کمبود قطعات مخصوصا ریزتراشه‌ها، ادامه‌دار باشد.

به‌ گزارش پایگاه خبری سرعت پرس و به نقل از تسنیم –  تویوتا بیش از ۸۸۷هزار دستگاه خودرو در ماه سپتامبر در کل دنیا تولید کرده و رکورد تولید ماهانه خود را با ۷۳درصد افزایش نسبت ‌به همین ماه در سال گذشته میلادی شکسته ‌است. سخنگوی این شرکت گفت انتظار نمی‌رود این افزایش تولید ادامه‌دار باشد و نمی‌توان آن را بهبود شرایط تولید نامید. فروش جهانی تویوتا در فصل تابستان ۴درصد افزایش داشته ‌است. این شرکت در نیمه اول سال تجاری که از ابتدای بهار آغاز می‌شود بیش از چهارمیلیون و ۴۴۸هزار دستگاه خودرو در سراسر دنیا تولید کرده‌ که ۱۰درصد افزایش سالانه دارد اما ۵درصد پایین‌تر از طرح اولیه این خودروساز است.

این اطلاعیه یک هفته پس ‌از آن منتشر شد که خودروسازی تویوتا اعلام کرد احتمالا نمی‌تواند به‌خاطر کمبود ریزتراشه‌ها به هدف تولید ۷/ ۹میلیون خودرو در سال مالی جاری برسد. این شرکت هیچ پیش‌بینی جدیدی ارائه نداده‌ است. طبق گزارشی که در روز پنجشنبه منتشر شد، شرکت تویوتا به چندین عرضه‌‌کننده اعلام کرده بود هدف تولید جهانی خود را در سال تجاری جاری ۵/ ۹میلیون خودرو قرار داده، اما این رقم می‌تواند با توجه به عرضه فولاد پایین‌تر باشد. اگر قرار باشد تویوتا به این هدف برسد، تولید آن در نیمه دوم سال باید حدود ۱۲درصد بالاتر از ۶ ماه گذشته باشد. کمبود نیمه‌رساناها به تولید تویوتا در ژاپن بیش‌ از کشورهای دیگر آسیب رسانده ‌است. تولید داخلی تویوتا در سه‌ماهه سوم سال جاری میلادی تنها ۱۰درصد افزایش داشته‌ است.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=4975
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه