در همايش روايت برنامه تحول صنعت خودرو:

منطقى : در ۲۵ سال گذشته صنعت خودرو سیر تحولی پیوسته ای داشته است

معاون صنایع حمل و نقل وزیر صمت گفت: نباید صنعت خودرو در ایران را یک صنعت ۵۰ ساله بدانیم چرا که این صنعت در دهه ۶۰ به دلیل جنگ تحمیلی عملا تعطیل بوده و در واقع میتوان گفت خودروسازی ایران مربوط به ۲۵ سال پیش است.

 سرعت پرس– دكتر منطقی معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت روز گذشته به عنوان آخرين سخنران اين همايش، با حضور در رویداد روایت صنعت تحول خودرو با ارائه مباحث تخصصی و آموزشی در مورد معنای دانش بنیانی شدن صنعت خودرو و همچنین رویکرد وزارت صمت در خصوص خودروی آینده به ترسیم افق پیش رو در حوزه این صنعت پرداخت. منطقى ضمن مقايسه تحول و رشد صنعت خودروى كشور با صنعت هوا فضا و توليد پيشرانه هواپيما در داخل كشور، سخن پيوسته بودن رشد و تعالى صنعت خودرو در ٢٥ سال گذشته داشت.


وی با اشاره به سیر تحول پیوسته توسعه صنعت خودرو در کشور گفت: نباید صنعت خودرو در ایران را یک صنعت ۵۰ ساله بدانیم چرا که این صنعت در دهه ۶۰ به دلیل جنگ تحمیلی عملا تعطیل بوده و در واقع میتوان گفت خودروسازی ایران مربوط به ۲۵ سال پیش است.
معاون صنایع حمل و نقل وزیر صمت با بیان اینکه باید در مسیر هم افزایی پلتفرم ها تلاش کرد، گفت: هم افزایی یعنی اینکه خودروسازان یک کشور یک مجموعه تأمین داشته باشند.
در ادامه دكتر منطقى در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر تاثیر تحریم ها یا عدم آن در آینده این صنعت گفت: ما در این خصوص دو سناریو طراحی و همه امکان ها را بررسی کرده ایم. از این رو در صورت امضای برجام میتوانیم با کمک شرکای اروپایی به این صنعت کمک کنیم و در غیر این صورت یک سناریو داخلی داريم.

منبع: شاتانيوز

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=2294
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه