لامارى هيبريد HEV و امتيازات آن در بازار ایران

لامارى را بايد يكى از كراس اورهاى خوش اقبال بازار دانست كه از زمان ورودش به ايران، همواره مورد استقبال عموم قرار داشته است. گواه اين امر نيز فروش بالاى ١١ هزار دستگاهى از اين خودرو از زمان عرضه اش تاكنون مى‌باشد. موفقيتى كه حالا با ارائه نسخه هيبريد HEV همچنان مى تواند ادامه يابد.

سرعت پرس– امروز بعد از چند روز تعطيلى كارمان را با تست لامارى هيبريد آغاز كرديم. خودرويى كه اولين بار در نمايشگاه مشهد به نمايش درآمد، چندى پيش طى برگزارى مراسمى يونيك توسط شرکت آرین پازس موتور، به طور رسمى در شهر آفتاب معرفى شد و حالا نيز مورد تست و آزمايش خودرونويسان قرار گرفته است.
راز موفقيت لامارى ايما را بايد در چند نكته اساسى ديد: ١- زمان عرضه آن به بازار ٢- طراحى فوق العاده جذاب و ٣- بازاريابى موفق شركت. لامارى ايما زمانى معرفى شد كه بازار تابع شرايط تشديد تحريم ها، تشنه ورود خودرو به بازار بود. طراحى و چهره جذاب مزيت ديگرى بود كه ايما از آن بهره مى بُرد و شيوه قيمت گذارى و بازاريابى شركت عرضه كننده هم به گونه‌اى بود كه تضمين كننده بقای این موفقيت شد. اما حالا با آزادسازی نسبی واردات خودرو و ورود خودروهای برقی رقابت کی سخت‌تر از قبل شده و لاماری ایما HEV با اتکا به برخی ویژگی‌هاقصد دارد این موفقیت ها را همچنان حفظ کند.

لامارى ايما HEV چه خودرويى است؟

پيش از عرضه لامارى HEV، قرار بود نسخه فول آپشن اين خودرو به بازار بيايد كه حالا اين وظيفه برعهده لامارى هيبريد افتاده است تا علاوه بر بهره گیری از تجهيزات بيشتر، حالا مجهز به دو موتور كمكى الكتريكى هم باشد. استفاده از سیستم هوشمند هیبریدی که علاوه بر ارتقای توانایی های فنی خودرو، مصرف سوخت کمتری را نیز برای آن بدنبال داشته است.

رفتارهاى حركتى 

امروز در پيست آزادى اين فرصت را پيدا كرديم تا اين خودرو را مورد آزمايش قرار دهيم. با توجه به آزمايشى كه سال گذشته از نسخه اصلى اين خودرو داشتيم، مقايسه رفتارى اين دو با يكديگر اجتناب ناپذير بوده و با توجه به اشتراكات فنى مى توان ادعا كرد كه اين رفتارها (صرف نظر از قواى محركه) تفاوت آنچنانى با يكديگر ندارد. با اين توصيف، بهره گيرى از موتور الكتريكى در كنار موتور احتراقى ١.٥ ليترى و گيربكس ٧ سرعته سينك شده با آن، موجب شده تا با بالا رفتن گشتاور موتور، شاهد شتاب خوب اين خودرو نسبت نمونه معمولى باشيم. شتابى كه براى آن معادل ٨ ثانيه ثبت شده است. گفتنى است كه اين موتور ١٧٤ اسب قدرت و ٣٠٠ نيوتن متر گشتاور دارد.

اما بزرگترين مزيت HEV مصرف سوخت حدوداً ٥ ليترى آن به ازاى هر صدكيلومتر پيمايش است. مصرفى كه در شرايط فعلى بحران سوخت هاى فسيلى، مى تواند امتيازى ارزشمند برای آینده این خودرو در بازار کشور تلقى شود. تعليق لامارى ايما HEV در جلو مك فرسون و در عقب مولتى لينك است كه با كمك سيستم هاى هميار راننده همچون سامانه كنترل پايدارى، مطلوب ارزیابی شده و بدور از بى تعادلى بویژه در سر پیچ‌ها است.  ویژگی که در درون پیست و به هنگام عبور از پیچ‌ها کاملا مشهود بود.

طراحى زيبا

همانطور كه پيشتر هم اشاره شد طراحى همه پسند لامارى ايما يكى از اصلى ترين دلايل موفقيت اين خودرو در بازار بوده و حالا ايما HEV با فيس ليفتی كه داشته است به حق زيباتر از قبل هم شده است. تغيير طراحى در سپر HEV به گونه اى بوده كه علاوه بر در نظر گرفتن جزييات و خطوطى كه آن را بى شباهت به شاخ هاى گوزن نكرده، چهره اش را نيز كاملاً اسپرت كرده است. درواقع شايد كه بكارگيرى خطوط شكسته و زواياى متعدد در كنار جلو پنچره بزرگ، چهره خودرو را كمى شلوغ كرده باشد اما اين شلوغى دلچسب بوده و اتومبيل را شبيه به ايتاليايى معروف بازارهای خارجی یا همان لامبورگینی اوروس كرده است. در كناره ها، طراحى رينگ اسپرت شاخص ترين تفاوت و در عقب خودرو نيز ديفيوزر بزرگ و اگزوزهاى دوبل در دو طرف سپر  اصلى ترين نقش را بازى مى‌كنند.

اما در داخل خودرو نیز دوخت دورنگ تريم داخلى در كنار صندلى هاى اسپرت، اصلی‌ترین شاخصه هايى هستند كه اولين بار در نمايشگاه خودروى مشهد حسابى نظرها را به سوى خود جلب نمود. سر دنده و كليد استارت-استاب كريستالى آن هم شايد كه سليقه‌اى باشد اما به نظر مى رسد كه در دامنه سليقه بسيارى از خریداران قرار گيرد!

 

قیمت و خدمات پس از فروش

از قیمت لاماری ایما HEV به طور رسمی حرفی به میان نیامده اما با توجه به قیمت ایما معمولی، شرایط بازار و قیمت رقبا می‌توان ارزشی در محدوده 2 میلیارد را برای آن در نظر گرفت. با این توصیف به نظر می‌رسد که چنانچه قیمت‌گذاری شرکت به شکلی رقابتی و در همین محدوده باشد، موفقیت خودرو در بازار پیش رو تاحدودی تضمین شده است. گروه مارکتینگ آرین پارس موتور حتما به این موضوع توجه دارند که شرایط ورود ایما HEV کاملا متفاوت با زمان ورود لاماری لیما در 2 سال پیش است و امروز شاهد ورود انواع خودروهای هیبریدی و برقی به بازار هستیم. نکته ای قابل توجه که به رقابتی‌تر شدن هرچه بیشتر بازار خواهد شد. اما گذشته از قیمت خودرو، خدمات پس از فروش و قیمت منصفانه این خدمات نیز بسیار مهم است. سابقه شرکت آرین پارس موتور در ارائه خدمات مطلوب در دوره‌های قبلی و کسب رتبه ی اول میزان رضایتمندی مشتریان از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ISQI در سال‌های قبل، قطعا می تواند یک امتیاز مثبت برای شرکت عرضه‌کننده محسوب گردد.

 

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=18632
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه