وزیر صمت:

قطعه سازان می‌توانند صنعت کشور را به جهان بشناسند

وزیر صمت در حاشیه گرد همایی تولیدکنندگان قطعات خودرو در نمایشگاه مسکو گفت: جهان باید صنعت ایران را بشناسند که قطعه سازان می تواند این امر مهم را محقق سازد.

به گزارش سرعت پرس – در گردهمایی شرکت کنندگان نمایشگاه خودرو مسکو (اتومبیلیتی) رضا فاطمی امین وزیر صمت ضمن تشکر از شرکت کنندگان این نمایشگاه گفت: باید این فرآیند تداوم یابد و انجمن قطعه سازان و سازمان تجارت نتایج حاصل از آن را پیگیری کنند.
فاطمی امین با اشاره اینکه قدرت واقعی ایران صنعت گران هستند گفت: باید ایران و صنعت آن را به جهان بشناسیم و صادرات افتخار آمیز داشته باشیم؛ قطعه سازی می تواند این افتخار را کسب کند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اطمینان به صنعت گران برای رهگشا بودن وزارت صمت گفت:با بانک اسبر روسیه برای تبادل مالی مذاکرات داشته ایم که صنعت گران ایرانی در این زمینه دغدغه ای نداشته باشند.
دکتر طاهری ریس کمسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت و نیاز حمایت از قطعه سازان گفت: باید در زنجیره خودرو سازی به ساخت موتور نیز توجه کنیم و از سرمایه گذاران در این زمینه حمایت کنیم. همچنین باید نحوه قیمت گذاری دستوری خودرو را هرچه سریعتر با طرحی که مجلس ارائه می دهد ساده کنیم.
در این جلسه رضا رضایی مدیرعامل آذین خودرو نیز بر اهمیت و پشتیبانی وزارت صمت از صنعت قطعه سازی تاکید کرد.
همچنین محبی نژاد دبیر انجمن همگن قطعه سازان نیز این رویداد بی نظیر که توسط این انجمن و با هدایت و حمایت سازمان توسعه تجارت برگزار شد را یک حرکت در جهت نشان دادن پتانسیل قطعه سازی کشور دانست و نتایج خوب بزرگترین گروه تجاری صنعتی را ثمر بخش خواند.
نجفی منش ریس انجمن قطعه سازان نیز با اشاره به فعالیتهای صنعت قطعه سازی گفت ما در کشور از یک افتخار بزرگ سود می بریم که قابل صادرات است و آن صنعت قطعه سازی کشور است باید بتوانیم با ورود کیفی به بازار های همانند روسیه در معرفی و ارزآوری این صنعت حرکت کنیم
در ادامه برنامه مجتبی نظری مسوول غرفه شرکت های کروز، رایزکو و شرکت ایسکرا ضمن تشکر از زحمات برگزار کنندگان، وزارت صمت و سازمان توسعه تجارت گفت: نیاز است سازمان توسعه تجارت با حمایت و اصلاح فرایندهای مربوطه به صادرات تولیدات صنعتی کمک بیشتری کنند. همچنین برگزاری این قبیل نمایشگاه ها در کشورهای دیگر سی ای اس نیز پیگیری و به بازارهای صادراتی همسایگان همانند عراق توجه بیشتری شود.
نظری نیز در مورد تضمین پرداخت های مربوط به صادرات در کشور روسیه درخواست کرد؛ با هماهنگی وزارت خانه های دو طرف توافقاتی منجر شود تا صادر کنندگان در برگشت پول های صادراتی دچار مشکل نشوند.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=2472
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه