قدرت فوق‌العاده لوكانو 7

سرعت پرس- لوکانو7 به عنوان شاهکار برند لوکانو بر آن است تا بهترین همراه برای رانندگان ایرانی علاقمند به آفرود باشد. در این مقاله بر آن هستیم تا با برخی قابلیت‌های لوکانو7 آشنا شویم. با ما همراه باشید:

سرعت پرس– از آنجایی که سرعت و هندلینگ دو مهارت اصلی در رانندگی آفرود هستند، لوكانو به عنوان یک SUV شهری با قابلیت‌های آفرودی، با تکیه بر تجربه شرکت مادر خود در تولید خودرو و با تأکید بر سرعت و هندلینگ مناسب، یشنهاد جذاب و قدرتمندی را برای کاربران ایرانی در تجربه‌ی آفرود فراهم مى سازد. قلب تپنده‌ی لوکانو ۷، یک پيشرانه ۱.۶ لیتری TGDI با حداکثر قدرت قابل توجه ۱۴۵ کیلوات قدرت(١٩٥ اسب بخار) است. موتورى كه حداکثر گشتاور ۲۹۰ نیوتن‌متر در اختیار راننده قرار  ميدهد. لوكانو ٧ با تكيه به اين قدرت و گشتاور شتاب صفر تا صدى برابر با ٨ ثانیه دارد و اين درحالى است كه این شاسی بلند شهری-آفرودی با وزن ۲هزار کیلوگرمی خود، تنها به ۲.۹ ثانیه زمان برای رسیدن به سرعت ۳۰ کیلومتر در ساعت نیاز دارد.

گیربکس دو کلاچه تر 7DCT مورد استفاده در لوکانو ۷، توسط مهندسان به خوبى با موتور ۱.۶ لیتری بکارگرفته شده، سينك شده و از این رو جزو ۱۰ سیستم انتقال نیروی برتر در جهان است که موفق شده است ضریب بهینگی ۹۸درصدی را کسب کند. این ضريب را زمانی بهتر درك مى كنيد که پشت فرمان لوکانو ۷ نشسته و دنده ها را زیر ۰.۲ ثانيه تعويض نماييد. سرعت عمل بالا در تعويض دنده ها، بطوریکه به‌هیچ وجه حس کند بودن یا گیج بودن گیربکس به شما دست ندهد. 

علاوه بر موارد ذکر شده، مهندسان در لوکانو ۷ به اندازه‌اى به مصرف سوخت این خودرو توجه داشته‌اند که حتی در حالت ۴ چرخ متحرک لوکانو ۷ -که سیستم WLTC نام دارد- مصرف سوختى تنها معادل ۷.۴۸ لیتر به ازاى هر ۱۰۰ کیلومتر پيمايش را شاهديد. موضوعى که می‌توان از آن به عنوان یک دستاورد بزرگ برای لوکانو ۷ نام برد، چراکه چنین مصرف سوختی برای خودروهای افرودی که برچسب خودروهاى پرمصرف را بر پیشانی خود دارند، حیرت‌انگیز است. البته، لوكانو ٧ به عنوان یک SUV  شهری آفرود با شعار“از کلاسیک، فراتر از کلاسیک” نه تنها قدرتى بالا را در اختیار راننده می‌گذارد، بلکه هندلینگ مناسب را هم به راننده خود ارزانی می‌دارد.  

سیستم تعلیق لوکانو ۷ نيز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و نگاه به نتایج تست‌های مختلف، ظرفیت این خودرو را بیش از پیش روشن می‌کند. شاسی تیون شده این خودرو باعث شده تا لوکانو ۷ با سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت، تست گوزن را بصورت موفق پشت سربگذارد که این سرعت حتى با رکورد خودروهای اسپرت نيز برابری می‌‌کند. در نهایت لوکانو 7، با قدرت و قابلیت کنترل بالای خود، به کاربران ایرانی کمک خواهد کرد تا از رانندگی آفرود لذت ببرند

سرعت پرس

 

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=18622
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه