تحول تکنولوژی خودرو از موتورهای احتراق داخلی به موتورهای برقی

فونیکس در مسیر تکنولوژی آینده

فونیکس قصد دارد مطابق ترند روز جهان و همگام با تکنولوژی روز، محصولاتی از هر دو گروه اصلی خودروهای برقی یعنی پلاگین‌ هیبرید (PHEV) و تمام برقی (EV) را به بازار ارائه کند.

سرعت پرس – با ورود به عصر جدیدی از تکنولوژی و سازگاری بیشتر با محیط زیست(Sustainability)، تکنولوژی تولید خودرو یکی از بزرگترین تحولات خود را شاهد است. موتورهای احتراق داخلی (ICE) برای دهه‌های متمادی است که در خودروها به کار گرفته شده‌اند، اما امروزه این وسایل نقلیه‌ الکتریکی (EV) هستند که به طور فزاینده‌ای محبوب می‌شوند. چراکه مصرف‌کنندگان به دنبال راه‌حل‌های استفاده از انرژی‌های پاک‌تر هستند. در کنار «تحول صنعت خودرو» و «تحول اجتماعی»، «تحول تکنولوژی» هم فصلی دیگر از رسالتی‌ است که برند فونیکس بر دوش خود احساس می‌کند. این برند نوپای خودروسازی به‌عنوان نامی نوآور در صنعت خودروی کشور، برای تحقق تحولی بزرگ در تکنولوژی خودرو نیز برنامه‌های گسترده‌ای دارد. برنامه‌هایی در راستای گذار از خودروهای احتراق داخلی به خودروهای برقی تا در این زمینه نیز پیشگام باشد.

همگام با افزایش آگاهی بشر پیرامون محیط زیست در سطح جهان، استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی به‌عنوان جایگزین وسایل سنتی -که با سوخت‌های فسیلی کار می‌کنند- اهمیت مضاعفی پیدا کرده است. با این حال انتقال به تکنولوژی EV فرآیندی نبوده که در یک گام، امکان تحقق آن وجود داشته باشد. سال‌ها تحقیق و توسعه برای صنعت خودرو و به منظور رسیدن به این پیشرفت قابل توجه در جهت حمل و نقل سازگار با محیط زیست، پشت‌سر گذاشته شده است. یکی از چالش‌هایی که خودروسازان در این انتقال با آن روبرو شده‌اند این است که چگونه موتورهای احتراق داخلی سنتی(ICE) را با سیستم های محرک برقی کارآمد و قابل اعتماد، جایگزین کنند.
انتقال از موتورهای ICE به تکنولوژی‌های برقی، چالشی پیچیده برای صنعت خودرو است، اما مزایای زیادی نیز دارد. از جمله این مزایا می‌توان به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و کاهش وابستگی به منابع غیرتجدیدپذیر اشاره کرد. در حالی که بازسازی وسایل نقلیه ICE با موتورهای الکتریکی یک رویکرد امیدوار‌کننده است، به دلیل محدودیت‌های مکانیکی همیشه امکان‌پذیر نیست. تلاش برای بهینه‌سازی، همیشه منطقی‌ترین راه حل نیست؛ چرا که بسیاری از وسایل نقلیه ICE به دلیل طراحی، وزن و سایر محدودیت‌های مکانیکی، با فناوری‌های برقی سازگار نیستند. راه حل دیگر که دنیای خودرو در مسیر آن پیش می‌رود، طراحی وسایل الکتریکی جدید به‌جای تلاش برای تبدیل وسایل نقلیه ICE است. این گزینه چالش‌های مکانیکی بازسازی را از بین می‌برد و به سرمایه گذاری و زمان توسعه قابل توجهی نیاز ندارد. علاوه بر این، اسقاط وسایل نقلیه موجود به منظور بازسازی، با هدر رفت انرژی و زمان همراه است. تولید وسایل نقلیه برقی جدید، یک راه حل مناسب است، اما نیاز به سرمایه‌گذاری قابل توجهی دارد. در نهایت‌، تکنولوژی هیبریدی که موتورهای ICE را با تکنولوژی برقی ترکیب می‌کند ممکن است عملی‌ترین راه پیش رو برای صنعت باشد. با پیشرفت تکنولوژی خودروهای الکتریکی و کارآمدی آن‌ها، انتقال نهایی از وسایل نقلیه بنزین، امکان پذیرتر و پایدارتر خواهد شد.

عبور از دوران سوخت‌های فسیلی و موتورهای احتراق داخلی، نه تنها مزایای قابل توجهی برای محیط زیست به همراه دارد بلکه انعطاف‌پذیری و انتخاب بیشتری را برای رانندگان فراهم می‌کند. از کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و آلودگی هوا در شهرها تا ارائه سواری‌ آرام‌تر برای مسافران، همراه با صرفه‌جویی بالقوه در هزینه‌های سوخت در طول زمان، ویژگی‌های جذاب پرشماری برای علاقه‌مندی به چشم انداز رانندگی الکتریکی وجود دارد. تولیدکنندگان پیشرو خودرو در سراسر جهان نیز این مزایا را تشخیص می‌دهند. آنها به شدت در توسعه فن‌آوری خودروهای الکتریکی خود سرمایه‌گذاری کرده‌اند تا عملکرد بهتری نسبت به موتورهای سنتی مبتنی بر بنزین ارائه می‌دهند.

از کاهش آلودگی هوا تا کاهش هزینه‌های جانبی برای مالکان خودرو، اهداف اساسی فونیکس در مسیر ایجاد تحول بزرگ در زمینه تکنولوژی خودرو کشور هستند.  فونیکس‌، مطابق ترند روز جهان، قصد دارد محصولاتی از هر دو گروه اصلی خودروهای برقی یعنی پلاگین‌هیبرید (PHEV) با قابلیت شارژ  و تمام برقی (EV) را به بازار ارائه کند. محصول آتی فونیکس، خودرویی با تکنولوژی PHEV خواهد بود. موتور پلاگین-هیبرید این محصول، با کاهش استهلاک و کاهش آلودگی صدا، انقلابی در تکنولوژی خودرو را به نمایش می‌گذارد و با ویژگی های سازگار با محیط زیست، انعطاف‌پذیری را به دارندگان محصول، پیشکش می‌کند. بر خلاف آنچه تا کنون در بازار خودرو کشور دیده شده، این امکانی خواهد بود سازگار با محیط زیست  که در کنار راحتی و لوکس بودن ارائه می‌شود.
طبعا از آنچه در حمل و نقل سازگار با محیط زیست در پیش است هیجان‌زده هستیم و این یک دعوت عمومی است تا جامعه نیز در آینده نزدیک، در مسیری سبزتر حرکت کند.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=10892
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه