عقب‌نشینی تسلا در چین

شرکت تسلا اعلام کرد مشوق‌های بیمه‌ای را برای سفارش‌های خودرو در چین که قبل از ۳۰ نوامبر انجام شده‌اند، افزایش و برای سفارش‌های ماه آینده کاهش داده است.

به گزارش پایگاه خبری سرعت پرس و به نقل از ایسنا، این خودروساز آمریکایی پیش از این، مشوق بیمه‌ای ۷۰۰۰ یوان (۹۷۰ دلار) برای سفارشات بین یک اکتبر تا ۳۰ دسامبر ارائه کرده بود اما دیروز اعلام کرد برای نوامبر به ۸۰۰۰ یوان افزایش و برای سفارشات دسامبر به ۴۰۰۰ یوان کاهش یافته است. مشوق بیمه، تخفیف نقدی است که به خریداران برای خرید بیمه از شرکت‌های بیمه همکار تسلا ارائه می‌شود. براساس گزارش انجمن خودروهای مسافری چین در هفته گذشته تسلا ۷۱هزار و ۷۰۴ خودروی الکتریکی ساخت چین را در ماه اکتبر تحویل داد که ۱۴درصد کمتر از رکورد در سپتامبر بود.

طبق گزارش رویترز، تسلا همچنین قیمت‌های اولیه خودروهای مدل ۳ و مدل Y را در چین کاهش داد و نمایشگاهی را که ماه گذشته پرچم‌دار خود در این کشور بود تعطیل کرد. این در حالی است که در ماه سپتامبر، فروش تسلا در چین پس از ارتقای کارخانه شانگهای رکورد زد. براساس گزارش انجمن خودروهای مسافری چین (CPCA)، سازنده خودروهای الکتریکی شرکت تسلا ۸۳هزار و ۱۳۵ دستگاه خودروی ساخت چین را در ماه سپتامبر به صورت عمده فروخت و رکورد فروش ماهانه خود را در این کشور شکست. براساس داده‌های CPCA، این رقم هشت درصد نسبت به ماه اوت افزایش داشت و از رشد ماهانه پنج‌درصدی کل فروش عمده خودروهای الکتریکی در چین پیشی گرفت.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=5343
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه