سوپر‌اسپرت ساخت طالبان در نمایشگاه خودروی ژنو -قطر به نمایش گذاشته می‌شود

طالبان با سوپر اسپرت مادا 9 به قطر می‌رود!

در ویدیئو به نمایش درآمده مادا 9 سوپراسپرت طالبان، از طریق مرز زمینی و با عبور از خاک ایران به قطر می‌رود. گفته می‌شود که شرکت تولیدکننده برای حضور در نمایشگاه ژنو از خیرین افغانی کمک کرده است.

سرعت پرس– نمایشگاه بین المللی خودرو ژنو، بدون شک بزرگترین نمایشگاه خودرو در جهان است. نمایشگاه معتبری که در سال 1905 آغاز شد اکثر خودروسازان نامی دنیا محصولات کانسپت خود را در آنجا به نمایش می‌گذارند. این نمایشگاه امسال با جابجایی از ژنو به خاورمیانه، در دوحه قطر برگزار می‌شود. با وجود اینکه هر ساله تعدادی از خودروسازان معروفِ قدیمی در این نمایشگاه شرکت می کنند اما با این حال، امسال یک خودروساز جدید و بسیار منحصربه‌فرد، سوپراسپرت خود را در این نمایشگاه معرفی خواهد کرد. این خودروساز کسی نیست جز ENTOP، سازنده ابرخودروهای افغانستان! این شرکت اخیرا اولین نمونه اولیه خود به نام مادا 9 را در افغانستان تحت کنترل طالبان، به نمایش گذاشت.

ابرخودروی مادا 9 از افغانستان تحت کنترل طالبان، برای اولین بار در ژانویه سال جاری میلادی معرفی شد. البته به هنگام معرفی، اطلاعات زیادی در مورد این خودرو منتشر نشد و در ابتدا به نظر می‌رسید که ساخت یک ابرخودرو، بیشتر در حد یک ادعا باشد. اما گویا حالا وضعیت تغییر کرده است. اکنون گزارش شده است که نمونه اولیه این سوپراسپرت ENTOP در نمایشگاه بین‌المللی خودرو ژنو -که امسال در دوحه قطر برگزار می‌شود- به نمایش گذاشته خواهد شد. تاریخ نمایش امسال از 5 تا 14 اکتبر است. شرکت ENTOP و موسس آن محمدرضا احمدی ویدئوی خروج مادا ۹ از استان نیمروز افغانستان را در یک کانتینر حمل و نقل به اشتراک گذاشته‌ است.

در این ویدئو سفر ابرخودروی در حال عبور از مرز ایران برجسته شده است. گزارش شده است که با توجه مقررات و قوانین مرزی، این شرکت در زمان خروج آن دچار مشکلات اداری شده اما گویا این موضوع توسط طالبان حل شده است. همچنین گزارش شده بود که محمدرضا احمدی در جریان صادرات مادا 9 نیز با مشکلات مالی مواجه شده است. گفته شده است که وی بودجه کافی برای کمک به خودرو برای رسیدن به نمایشگاه بین المللی ژنو ندارد. با این حال، برخی از افراد خیرخواه از او حمایت کردند. گفته شد که او حدود 100000 دلار از طرفداران خود دریافت کرده است تا سفر خود را به نمایشگاه موتور ادامه دهد.

محمدرضا احمدی گفته حضور در نمایشگاه بین المللی خودرو ژنو برای این شرکت بسیار مهم است. وی افزود: این خودرو در حال حاضر در مرحله نمونه اولیه (پروتوتایپ) است. با این حال، برای تبدیل آن به یک ماشین واقعی، آنها به پشتوانه مالی قوی نیاز دارند. وی افزود: حضور در این نمایشگاه به  او در یافتن سرمایه گذاران دائمی کمک می کند تا مدل نهایی را به تولید برساند.

در ماه ژانویه سال جاری، گزارش دادیم که این ابرخودرو از افغانستان تحت کنترل طالبان توسط تیمی متشکل از حداقل 30 مهندس از ENTOP و انستیتو فنی حرفه‌ای افغانستان (ATVI) ساخته شده است. مادا 9 در حال حاضر با موتور تویوتا کرولا عرضه می شود. موتوری که برای این سوپراسپرت تغییراتی یافته است. غلام حیدر شهامت، رئیس ATVI در گفتگو با خبرگزاری طلوع افغانستان گفته این موتور به گونه ای اصلاح شده که برای سرعت های بالاتر مناسب است. شرکت ENTOP برنامه‌هایی برای نصب یک پیشرانه الکتریکی در این خودرو در آینده دارد.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=14219
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه