بار برخورداری از امتیارات ویژه:

سورن پلاس جایگزین مناسب پارس

با توجه به نزدیک بودن زمان توقف تولید پژو پارس و انتظار حواله داران، ایران خودرو سورن پلاس را با ارائه تسهیلاتی ویژه، به عنوان گزینه‌ مطلوب جایگزینی این خودرو معرفی کرده است. ایران خودرو برای حواله داران پژو پارس یک وام بدون بهره 100 میلیونی و یک  تخفیف ۱۵ میلیون تومانی را در نظر گرفته است.

 

 

سرعت پرس– شرکت ایران خودرو با توجه به نزدیک بودن زمان توقف تولید پژو پارس و انتظار حواله داران، سورن پلاس را با ارائه تسهیلاتی ویژه جهت جایگزینی این خودرو معرفی کرده است. این شرکت برای حواله داران پژو پارس یک وام بدون بهره 100 میلیونی و یک  تخفیف ۱۵ میلیون تومانی در نظر گرفته است.

البته ایران خودرو پیشنهادات مناسب دیگری همچون پژو 207 و تارا را نیز برای جایگزینی پژو پارس در نظر گرفته که اختلاف قیمت آنها نیز با بازار آزاد زیاد است و خریدار را ترغیب به خرید آنها می‌کند  اما با این حال به نظر می‌رسد که سورن پلاس برای بسیاری از متقاضیان پارس –که آن را برای استفاده زیر پا می خواهند- به عنوان گزینه اصلی، جایگزینی مناسب‌تر باشد. پاس کردن استانداردهای 85 گانه، استاندارد عابر پیاده و سطح تجهیزات مطلوب این خودرو را در شرایط بهتری نسبت به پارس قرار داده است. مضاف بر اینکه  اعطای وام بدون بهره ۱۰۰ میلیون تومانی و تخفیف ۱۵ میلیون تومانی نیز امتیازات ارزنده‌ دیگری هستند که در شرایط فعلی بازار متقاضی را ترغیب به جایگزینی با سورن پلاس می‌کند.

علاوه بر موارد یاد شد، سورن پلاس نسبت به پارس از تجهیزات و امکانات بیشتری برخوردار شده، بدنه‌اش مستحکم تر از آن است، چهره‌اش به روزتر شده و ایمنی آن نیز به لطف تجهیزاتی چون ESC  افزایش یافته است. تنها دو/سه روز دیگر تا پایان رسمی خط تولید پارس باقی مانده و با توجه به امتیازات فوق، سورن پلاس با استقبال بیشتری از سوی متقاضیان روبرو شده است.

سورن پلاس مطابق با استانداردهای تولید

پیشرانه ۱.۸ لیتری ۸ سوپاپه سورن پلاس، ۹۸ اسب بخار قدرت و ۱۴۶ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. جعبه دنده آن نیز همانطور که حدس می‌زنید یک گیربکس دستی  از نوع ۵ سرعته دستی است و مصرف سوخت ترکیبی معادل  ۷ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش دارد. ایران خودرو برای پاس کردن استانداردهای 85گانه این خودرو تغییراتی را در بخش های مختلف آن اعمال و مطابق گزارش رسمی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) امتیازات منفی کمتری نسبت به پژو پارس  دارد.

از جمله این تغییرات نیز که منجر به افزایش ایمنی خودرو شده، می توان به طراحی و نصب نمایشگر فشارباد تایرها، سامانه کنترل پایداری ESC، تراکشن کنترل TC، سیستم کمکی ترمز EBA و نشانگر GSI اشاره کرد که از الزامات استانداردهای 85گانه به حساب می‌آید. سورن پلاس با ابعادی نزدیک به پارس، مشخصات فنی مشابه اما بهینه شده، قیمت متعادل و ارائه تسهیلات و تخفیف ویژه از سوی شرکت عرضه کننده، مطمئنا گزینه ارجح متقاضیان خواهد بود

 

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=21688
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه