پاى سيتروئن به تهران باز شد

رونمایی از خودرو M44 محصول مشترک سایپا سيتروئن

در اولین روز نمایشگاه تحول صنعت خودرو که روز پنجشنبه ۳ شهریورماه با حضور وزیر صمت آغاز به کار کرد، از خودرو M44 سایپا رونمایی شد.به گزارش سرعت پرس به نقل از  سایپانیوز  در سال ۱۳۹۵ همکاری سایپا و سیتروئن فرانسه وارد فاز جدید خود شد و ۵۰ درصد شرکت سایپاکاشان به سیتروئن واگذار و شرکت سايپا سيتروئن با مالکیت ۵۰درصد سایپا و ۵۰ درصد سیتروئن شکل گرفت و پس از مشارکت سيتروئن مقرر شد تولید خودرو C3 و پروژه M4T4 در شرکت سایپا سيتروئن  آغاز شود. اين  پلتفرم در گروه استلانتیس که شرکت‌های بزرگی چون پژو، سیتروئن، کرایسلر، فیات، اپل و … در آن مشارکت داشتند، شکل گرفته است و در پروژه M4T4 قرار بود محصول این پروژه زودتر از سایر سایت‌های سیتروئن و برای اولین بار در ایران تولید شود که به همین منظور قالب‌های بدنه ساخته و آماده تولید شد.

با بررسی‌های انجام شده حدود ۶۷ درصد قطعات این محصول با محصولات ایران‌خودرو مشترک است و تمام خطوط بدنه، رنگ و مونتاژ این خودرو در شرکت سایپاسیتروئن نصب و آماده تولید می‌باشد.

برای این خودرو موتور EC5 در نظر گرفته شده است که خط تولید این موتور نیز در کارخانه نصب و تجهیز شده است و محصول M44 قابلیت استانداردهای روز را دارد و به زودی تولید این خودرو با همکاری ایران‌خودرو در شرکت سایپا سيتروئن آغاز خواهد شد.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=2556
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

2 دیدگاه
  1. محسن 16 بهمن 1401

    زانتیا با موتور پراید

    1. سرعت پرس 5 فروردین 1402

      این هم حرفی است