رشد ٨٣ درصدى آرين ديزل در طول هشت ماه گذشته

شركت آرین دیزل روند رو به رشد تولید ۱۴۰۲ را در آبان ماه نیز تکرار کرده تا در مجموع، به رُشد ۸۳ درصدی تولید در هشت ماهه نخست سال جاری به نسبت مدت مشابه ۱۴۰۱ دست یابد.

  سرعت پرس– سايت خبرى خودروديلى در تازه ترين گزارش خود نگاهى به آمار توليد خودروهاى سوارى و تجارى و البته روند رو به رشد توليد در شركت آرين ديزل در چند ماه گذشته داشته است. شركتى كه در حال حاضر يكى از بازيگران اصلى و فعال در حوزه توليد و عرضه خودروهاى تحارى و كار به حساب مى آيد. اين سايت خبرى در گزارش خود آورده است:

برای خودروسازان فعال در بخش های مختلف، اعم از سواری، تجاری و کار، ماه سردی بود و این سردی را به خوبی می‌توان در نزولی شدن روند تولید خودروسازان مختلف به نسبت آبان ماه ۱۴۰۲ دید. بخش خودروهای تجاری و کار نیز از همین روند، تبعیت داشته و به گواه آمار انتشار یافته از سوی دفتر صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت، غیر از موارد معدود، تولید انواع کامیونت، کامیون و کشنده در آبان ماه ۱۴۰۲، یا صفر بوده، یا نزولی. برخلاف این روند اما آرین دیزل روند رو به رشد تولید ۱۴۰۲ را در آبان ماه نیز تکرار کرده تا در مجموع، به رُشد ۸۳ درصدى تولید در هشت ماهه نخست سال جاری به نسبت مدت مشابه ۱۴۰۱ دست یابد.


طبق آمار وزارت صمت، آبان ماه امسال ۳۴۲ دستگاه کامیونت JAC (از انواع ۶ تن، ۸.۵ تن و ۹ تن) و کامیون کشنده شک‌موتو در کارخانه آرین پارس موتور واقع در شهرستان خمین به تولید رسیده که در مقایسه با ۸۴ دستگاه کامیونت JAC تولید شده در آبان ۱۴۰۱ (از نوع ۶ و ۹ تن)، نشان دهنده یک رُشد ۳۰۷ درصدى تولید ماهانه در آرین دیزل است. از مجموع تولید آبان ۱۴۰۲ آرین دیزل نيز  ۳۴۲ دستگاه سهم کامیونت های JAC و ۲۵ دستگاه نیز سهم کامیون کشنده شک‌موتو X5000 بوده است.

با احتساب آمار آبان، مجموع تولید آرین دیزل در هشت ماه نخست ۱۴۰۲ در حالی به ۲هزار و ۲۳۶ دستگاه می‌رسد که این شرکت، عدد ۱.۲۱۹ را برای تولید هشت ماه نخست ۱۴۰۱ به ثبت رسانده بود. در واقع تولید هشت ماهه در آرین دیزل، با رُشد ۸۳ درصدى همراه بوده که بخشی از آن، به لطف اضافه شدن کامیون کشنده شک‌موتو X5000 به خط تولید این تجاری‌ساز بخش خصوصی محقق شده. طبق آمار، از ابتدای فروردین ۱۴۰۲ تا پایان آبان ماه، ۴۱۸ دستگاه از این محصول که یکی از مجهزترین و قدرتمندترین کشنده های مونتاژی حال حاضر بازار به حساب می‌آید، تولید شده که البته با هدف‌گذاری شرکت برای تولید و عرضه ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ دستگاه از آن تا پایان سال جاری، کمی فاصله دارد.

نبض تولید آرین دیزل در کارخانه آرین پارس موتور خمین، احتمالا طی ماههای آتی، تُندتر نیز خواهد شد چراکه قرار است کامیون های باری و کمپرسی شک‌موتو نیز به خط تولید اضافه شوند.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=16369
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه