رشد فروش نیسان در آمریکا

نیسان گزارش داد در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۳، فروش این شرکت در ایالات متحده به ۲۲۷هزار و ۸۲۴ دستگاه رسیده و ۳۲ درصد بیشتر از سال قبل است. این برند ژاپنی تاکنون در سال جاری تقریبا ۴۴۸‌هزار دستگاه خودرو فروخته است (۲۴درصد افزایش نسبت به سال گذشته).

به گزارش پایگاه خبری سرعت پرس – در مورد فروش خودروهای تمام‌الکتریکی، نیسان در سه‌ماهه دوم ۴هزار و ۲۱۵ دستگاه BEV فروخت که برای دستیابی به ۳۰‌درصد افزایش نسبت به سال گذشته کافی بود. این نیز تقریبا دو درصد از کل حجم است.

نیروی اصلی پشت این رشد، مدل کاملا جدید نیسان آریاست (۲هزار و ۳۳۵ دستگاه فروش در طول دوره). در همین حال، فروش نیسان لیف نسبت به سال گذشته برای پنجمین سه‌ماهه متوالی کاهش یافت و به هزار و ۸۸۰ دستگاه رسید. در سال جاری تاکنون نیسان بیش از ۹‌هزار و ۴۰۰ دستگاه خودروی برقی در ایالات متحده فروخته است (۲۴درصد بیشتر از یک سال قبل)، که نشان‌دهنده ۱/ ۲درصد از کل فروش این برند است. انتظار می‌رود سازنده ژاپنی به افزایش فروش خودروهای برقی ادامه دهد، به‌خصوص در سه‌ماهه سوم. نیسان نام آریا را از بین اسامی ایرانی انتخاب کرده است.

این شرکت ژاپنی یکی از پیشگامان تولید خودروهای برقی در جهان به شمار می‌رود که برنامه‌های کلانی برای توسعه این مدل محصولات ارائه کرده است.

منبع: دنیای اقتصاد

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=11984
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه