معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد در توییتی مطرح کرد:

رسانه ها را بدنام نکنید

محمد خدادی معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با توییتی درباره گزارش تحقیق و تفحص فولادمبارکه و انتشار لیست تبلیغات رسانه ای این شرکت واکنش نشان داد.

سرعت پرس– محمد خدادی در این توییت نوشت: دریافت آگهی، رویه همه رسانه ها در دنیاست #فولادمبارکه هم مثل هزاران شرکت دیگه آگهی داده ،ممکنه موردی هم تخلف باشه چرا با انتشار لیست رسانه هارا بدنام می کنید؟ این خدمت به مردم نیست! بدنام کردن فعالان رسانه ای شریفی است که در صف مقدم جنگ ادراکی با لشکر سعودی۔ اسرائیلی هستند.

به بهانه اعتراض خدادی نگاهی کوتاه داریم به تخلف 91 هزار میلیاردی که این روزها تبدیل به نقل محافل شده است. به گزارش بولتن نیوز، گزارش کدال از صورت های مالی فولاد مبارکه نشان دهنده سود ناخالص 93 تا 108 هزار میلیارد تومان در سال 1400 سات. براین اساس شرکت هایی مانند فولاد مبارکه با 93 هزار میلیارد تومان سود در سال، باید مورد توجه سازمان های نظارتی باشد تا از بروز تخلف مالی جلوگیری شود.

گزارش کدال و صورت های مالی حسابرسی شده و سود و زیان تلفیقی فولاد مبارکه نشان می دهد که در سال ۱۴۰۰ فولاد مبارکه با درآمد عملیاتی ۱۸۳۹ هزار میلیارد ریال معادل ۹۰۰ هزار میلیارد ریال هزینه تمام شده و 939 هزار میلیارد ریال سود ناخالص داشته است. به عبارت دیگر هزینه‌های عملیاتی فولاد مبارکه کمتر از ۵۰ درصد درآمد عملیاتی آن است  و این شرکت سود ناخالصی برابر با  93 هزار میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ داشته است که بیش از 50 درصد درآمد عملیاتی است. یعنی به خاطر هزینه های کمتر مواد اولیه، سوخت، و سایر هزینه ها، نسبت سود ناخالص به درآمد عملیاتی بالای 50 درصد است.

از سوی دیگر، سود خالص این شرکت نیز متاثر از سود سایر شرکت های گروه، در مجموع معادل ۱۰۸ هزار میلیارد تومان اعلام شده که سود خالص هر سهم نیز ۳۶۹۸ ریال بوده است.

منبع آمار: بولتن نیوز

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=2815
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه