خودروهای برقی ویتنامی در آمریکا و اروپا

شرکت خودروسازی وینفست ویتنام در ماه نوامبر خودروهای الکتریکی را به ایالات ‌متحده، اروپا و کانادا ارسال می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری سرعت پرس به نقل از دنیای اقتصاد -شرکت خودروسازی وینفست ویتنام در ماه نوامبر خودروهای الکتریکی را به ایالات ‌متحده، اروپا و کانادا ارسال می‌کند.

خودروساز ویتنامی وینفست (VinFast) تحویل اولین مرحله خودروی تمام‌الکتریکی اسپرت خود را به مشتریان محلی آغاز کرد و مشتریان خودروهای خود را در ماه دسامبر تحویل خواهند گرفت.

وینفست که در سال ۲۰۱۹ فعالیت خود را آغاز کرد، در حال آماده شدن برای گسترش در بازار ایالات ‌متحده است، جایی که امیدوار است با دو شاسی‌بلند تمام‌الکتریکی خود (VF۸ و VF۹)، برای کاهش قیمت خرید، با خودروسازان قدیمی و استارت‌آپ‌ها رقابت کند. بر اساس نتایج بررسی‌ها، ویتنام در اوایل نوامبر حدود ۵۰۰۰ وسیله نقلیه را برای مشتریان خود در ایالات‌متحده، کانادا و اروپا ارسال و یک ماه بعد تحویل جهانی را آغاز خواهد کرد. این شرکت تقریبا ۶۵هزار رزرو جهانی را ثبت کرده است و انتظار دارد تا سال ۲۰۲۶ سالانه ۷۵۰هزار خودروی برقی بفروشد که از شاسی بلندهای تمام‌الکتریکی VF۸ و VF۹ شروع می‌شود. به نقل از رویترز، وینفست در ماه مارس اعلام کرد یک کارخانه تولید در کارولینای شمالی با ظرفیت اولیه پیش‌بینی‌شده ۱۵۰هزار خودروی الکتریکی در سال خواهد ساخت. در ماه ژوئیه از بانک‌ها برای جذب حداقل ۴ میلیارد دلار بودجه برای این پروژه استفاده کرد.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=3338
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه