خودروهاى ناقص سايپا كاهش يافت

معاون برنامه ریزی جامع تولید گروه سایپا گفت: خودروهای ناقص در گروه سایپا از ابتدای سال جاری از موجودی حدود ۴۳ هزار دستگاه به کمتر از هشت‌هزار و ۲۰۰ دستگاه رسید.

به گزارش سرعت پرس به نقل از سایپانیوز به نقل از ایرنا، مسعود پروین با بیان مطلب فوق افزود: در سه ماهه ابتدای سال ۱۴۰۱ با تکمیل حدود ۳۵ هزار دستگاه، تعداد خودروهای ناقص گروه سایپا حدود ۸۰ درصد کاهش یافت. در حال حاضر خودروسازان تلاش مى كنند تا با عبور مستقيم از تعداد خودروهاى ناقص بكاهند.

او گفت: با هدف‌گذاری انجام شده توسط گروه سایپا، تا انتهای تیرماه همه خودروهای ناقص کف پارکینگ‌ها کامل و روانه بازار خواهند شد.

معاون برنامه ریزی جامع تولید گروه سایپا خاطرنشان‌کرد: روند تولید عبور مستقیم (تولید محصول کامل و رسانیدن به واحد فروش) حدود ٩٠ درصدی در گروه سایپا همچنان ادامه دارد و در تیر به ٩٥ درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، در بند (۳) از فرامین هشت ماده‌ای رییس‌جمهور که در ۱۱ اسفندماه پارسال صادر شده بود، تصریح شده است: نسبت به تامین قطعات موردنیاز و ترخیص و عرضه فوری خودروهاى ناقص دپو شده در انبارهای شرکت‌های خودروساز به بازار، تا نصاب استاندارد، حداکثر در مدت ۲ ماه اقدام شود

نبود فناوری تولید قطعات‌های تک و نيمه هادى ها در واحدهای قطعه سازى از یک طرف و عدم پرداخت مطالبات قطعه سازان و کمبود نقدینگی از طرف دیگر، موجب تولید خودروهای ناقص و غیر تجاری شده است

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=755
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه