خداحافظی مزدا با روسیه

شرکت خودروسازی ژاپنی مزدا اعلام کرد فعالیت‌های خود در روسیه را متوقف می‌کند و سهام خود را مربوط به یک سرمایه‌گذاری مشترک در کارخانه ولادی وستوک در شرق دور روسیه، به سولرز اتو (گروه خودروسازی روسی) می‌فروشد.

به گزارش پایگاه خبری سرعت پرس –  روسیا الیوم، شرکت خودروسازی ژاپنی مزدا تصمیم به توقف فعالیت‌های خود در روسیه گرفته و گفته است سهام خود مربوط به یک سرمایه‌گذاری مشترک در کارخانه ولادی وستوک در شرق دور روسیه را به سولرز اتو (گروه خودروسازی روسی) می‌فروشد. مزدا در بیانیه‌ای اعلام کرد: این شرکت تصمیم گرفته است کل سهام خود در  مزدا سولرز تولید روسیه (Mazda Sollers Manufacturing Rus) را به سولرز، شریک پروژه ما واگذار کند. قرارداد انتقال سهام در ۲۴ اکتبر ۲۰۲۲ (۲ آبان ۱۴۰۱) امضا شده است.

مزدا در نتیجه خروج از بازار روسیه ۱۲میلیارد ین (حدود ۸۲میلیون دلار) ضرر خواهد داشت. Sollers Auto نیز به نوبه خود گزارش‌های مربوط به انتقال دارایی‌ها را تایید و اعلام کرد قرار است تولید مدل‌های جدید خودرو را در سال ۲۰۲۳ آغاز کند.خودروساز ژاپنی مزدا که سال گذشته ۳۰هزار خودرو در روسیه فروخته بود، در ماه مارس گذشته اعلام کرد صادرات قطعات به این کارخانه پایان می‌یابد و با اتمام موجودی، تولید نیز متوقف می‌شود. به دنبال عملیات نظامی روسیه در اوکراین، کشورهای غربی و آمریکا تحریم‌های گسترده‌ای را علیه این کشور اعمال کردند؛ به‌طوری که بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی و همچنین برندهای جهانی اقدام به خروج از روسیه کردند.

 

منبع: فارس

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=5541
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه