جراحی بزرگ در شرکت ساپکو موجب چابک سازی مجموعه ایران خودرو می شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گام بزرگ مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در حوزه تامین قطعات و جراحی بزرگ در شرکت ساپکو را در چابک سازی مجموعه ایران خودرو تاثیرگذار دانست.

به گزارش سرعت پرس و به نقل از خبر خودرو – سید جواد حسینی کیا در خصوص ساماندهی شرکت ساپکو با هدف ایجاد تحول در زنجیره تامین، حذف واسطه ها و تامین مستقیم قطعات از زنجیره تامین اظهار داشت: هر چه خودروسازان و شرکت های زیرمجموعه آنها به سمت حذف واسطه ها در تامین قطعات حرکت کنند هزینه های سربار آنها کاهش یافته و می توانند چابک تر از قبل به رسالت خود عمل کنند.

وی افزود: ایران خودرو با حذف واسطه ها می تواند قطعات مورد نیاز خود را به صورت مستقیم و با سهولت و سرعت بیشتری تامین کند و در راستای کاهش قیمت خودرو گام های موثری بردارد.
نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: خودروسازان مطرح جهان نیز به منظور کاهش هزینه ها و چابک سازی مجموعه خود از این روش برای تامین قطعات خود استفاده می کنند که نشان می دهد مجموعه هایی که وجود آنها ضرورتی ندارد باید منحل شوند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان بر پیاده سازی این روش در رابطه با سازه گستر به عنوان تامین کننده قطعات سایپا تاکید و عنوان کرد: اگرچه در شرایط فعلی با توجه به وضعیت اشتغال در کشور انحلال شرکت ها و حرکت به سمت چابک سازی به صلاح نیست اما از دیدگاه کلان هر چه خودروسازان در مسیر چابک سازی حرکت کنند به نفع صنعت خودرو کشور است.
لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=5297
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه