جدی: دولت سریع‌تر آیین نامه واردات خودرو را اجرایی کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت بازار خودرو مناسب نیست و مردم ناراحت هستند، بنابراین دولت باید با توجه به ابلاغ قانون ساماندهی خودرو، تصویب آیین نامه واردات خودرو را سریع تر اجرایی کند.

به گزارش سرعت پرس به نقل از ایسنا، علی جدی با بیان اینکه وضعیت بازار خودرو مناسب نیست و مردم ناراحت هستند خطاب به وزیر صمت تاکید کرد: با توجه به ابلاغ قانون ساماندهی خودرو تصویب آیین نامه اجرایی واردات خودرو در دولت باید به فوریت صورت گیرد و سریع تر در این رابطه اقدام کنید. همچنین وضعیت قیمت برخی از کالاها در بازار مناسب نیست به طور مثال روغن موتور که در عرضه و تولید انحصار وجود دارد نیاز به نظارت بیشتری دارد و عرضه لوازم خانگی هم نارضایتی ایجاد کرده و قیمت افزایش یافته و به سمت انحصاری شدن می رود که لازم است وزارتخانه و سازمان حمایت از مصرف کننده در این خصوص ورود جدی کند و تا مبادا در حوزه لوازم خانگی هم انحصار ایجاد شود و مثل خودرو مردم را با مشکل کند.

وی در رابطه با عدم پرداخت وام متولدین بانک ها گفت: برخی از بانک ها در ضمانت ها برای وام ازدواج، اشتغال و… مطابق بخشنامه وزارت اقتصاد و بانک مرکزی عمل نمی کنند و مردم را به زحمت می اندازند که نیاز به نظارت بیشتری دارد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن از وزیر جهاد کشاورزی خواست تا به خرید دام سبک و سنگین سرعت بیشتری دهند تا عشایر بیشتر از این آسیب نبینند.

جدی در ادامه عنوان کرد: مردم در بسیاری از نقاط استان برای تهیه نان با مشکل مواجه هستند و لازم است برای اختصاص سهمیه آرد بیشتر برای روستاها به خصوص مناطق مرزی اقدام جدی تری انجام شود و وزارتخانه باید در این حوزه قوی تر عمل کند.

وی ضمن تشکر از حضور سریع مسئولان در مناطق سیل زده گفت: لازم است در مناطق مختلف حادثه دیده از محل سیل و زلزله در جهت پیشگیری هم اقدامات موثری انجام شود. امیدواریم رئیس جمهور و سازمان برنامه و بودجه و در این خصوص اقدامات مناسبی انجام دهند تا دوباره مردم دچار خسارت جانی و مالی نشوند.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=1716
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه