تویوتا برنامه تولید جهانی را کاهش داد

شرکت خودروسازی تویوتا موتور برنامه تولید جهانی جولای خود را ۵۰ هزار خودرو کاهش داد زیرا کمبود نیمه هادی‌ها و اختلالات کووید-۱۹ در تامین قطعات همچنان باعث کاهش تولید شده است.

به گزارش سرعت پرس به نقل از  ایسنا، تویوتا در بیانیه‌ای اعلام کرد که بزرگ‌ترین خودروساز جهان از نظر حجم، انتظار دارد در ماه آینده ۸۰۰ هزار خودرو بسازد. این شرکت ژاپنی گفت: «از آنجا که به دلیل کمبود نیمه هادی‌ها و شیوع کووید-۱۹ پیش‌بینی آینده دشوار است، اما این احتمال وجود دارد که برنامه تولید کمتر از برنامه‌های از قبل تعیین شده باشد.»

تویوتا و سایر خودروسازان همچنان با اختلالات زنجیره تامین و کمبود قطعات ناشی از همه‌گیری کووید-۱۹ از جمله مواردی که در نتیجه قرنطینه‌های اخیر در چین ایجاد شده‌اند، مقابله می‌کنند.

بر اساس گزارش رویترز، خودروسازان همچنین مجبور هستند برای عرضه محدود نیمه‌هادی با تولیدکنندگان دیگر مانند سازندگان لوازم الکترونیکی مصرفی رقابت کنند.

تویوتا به هدف تولید جهانی سالانه ۹.۷ میلیون خودرو پایبند بود، اگرچه این شرکت در ماه می اعلام کرد که اختلالات زنجیره تامین در نهایت می‌تواند آن را مجبور به کاهش این تعداد کند. این خودروساز همچنین توقف تولید خود در ژاپن را در ماه آینده در کارخانه‌های تولید وسایل نقلیه از جمله یاریس ساب کامپکت و شاسی‌بلند الکتریکی bZ۴X خود گسترش داد.

چند ماه پیش رویترز گفته بود، در حالی که تویوتا در چین نیز با عرضه نیمه‌هادی محدود مواجه بوده است اما برای حل این مشکل از تراشه‌هایی استفاده کرده است که بدلیل تعطیلی کارخانه در ژانویه به دلیل شیوع بیماری کووید- 19 مازاد شده بودند.

به همین ترتیب، هوندا موتور نیز اعلام کرده بود که تولید جهانی آن‌ها در ماه فوریه با 344 هزار و 712 دستگاه خودرو و 8.1 درصد افزایش یافته است. اگرچه کمبود نیمه هادی و بیماری همه‌گیر، زنجیره تامین را مختل کرد و سطح تولید را نسبت به فوریه سال گذشته در آمریکای شمالی کاهش داد اما این مشکل در آسیا شدید نبوده زیرا سطح تولید در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته افزایش یافت.

 

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=571
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه