تولید گروه صنعتی ایران خودرو از مرز ١٠٠ هزار دستگاه عبور کرد

با همت کارکنان و زنجیره تامین، تولید در گروه صنعتی ایران خودرو در نیم روز دهم خردادماه از مرز ۱۰۰ هزار دستگاه عبور کرد.

به گزارش پايگاه خبرى سرعت پرس، با تولید بیش از ١٠٠ هزار دستگاه خودرو از ابتدای امسال تا دهم خردادماه، گروه صنعتی ایران خودرو افزایش حدود ۴۰ درصدی در دو بخش سواری و تجاری سنگین و نیمه سنگین را نسبت به مدت مشابه سال گذشته رقم زد.
این در حالی است که سال گذشته، تولید در روز ۲۸ خردادماه به ١٠٠ هزار دستگاه رسیده است و در سال جاری با وجود حذف خودروهای پرتیراژ پژو ۲۰۶، سمند و پژو ۴۰۵، افزایش قابل توجهی در تولید ایران خودرو محقق شده است.
براساس آمار و اطلاعات منتشر شده، تارا، پژو ۲۰۷ و هایما بیش ترین سهم را در افزایش تولید نسبت به سال گذشته داشته‌اند.
این گزارش می افزاید، از ابتدای امسال تا نیم روز دهم خردادماه بیش از ۹۷ هزار دستگاه خودرو به مشتریان عرضه شده است.
در حال حاضر تولید در ایران خودرو با روزانه بیش از دو هزار دستگاه خودرو ادامه دارد و با توجه به تسهیل تامین نقدینگی زنجیره تامین و تولید، در روزهای آینده افزایش نیز خواهد داشت و امکان ایفای به موقع تمامی تعهدات ایجاد شده با روند فعلی افزایش تولید فراهم خواهد شد.

به گزارش سرعت پرس، دو روز قبل تر، علیمردان عظیمی با بیان این که روند تامین و تولید در گروه صنعتی ایران خودرو به خوبی ادامه دارد، تصریح كرده بود كه از ابتدای سال تا روز هفتم خردادماه، با افزايش ٤٢ درصدى توليد، ۹۵ هزار دستگاه انواع خودرو سواری و تجاری به تولید رسیده و اين شركت توانسته است حدود ۹۲ هزار دستگاه خودرو را به مشتریان عرضه کند.

منبع: ايكوپرس

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=10856
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه