در نشست خبرى بهرام شريعت رييس هيات مديره صنايع خودروسازى مديران عنوان شد:

توسعه شركت، توليد محصولات متنوع و ساخت خودروهاى برقى

بهرام شريعت رييس هيات مديره صنايع خودروسازى مديران، ديروز در نمايشگاه تحول صنعت خودرو به تشربح برنامه هاى آتى اين شركت پرداخت. افزايش تيراژ توليد، تمركز بر روى توليد خودروهاى برقى و تاكيد بر تحقيق و توسعه از برنامه هاى آينده مديران خودرو خواهد بود.

 


سرعت پرس– بهرام شريعت رئیس هیات مدیره صنایع خودروسازی مدیران، ديروز در نشست خبرى خود در نمايشگاه تحول صنعت خودرو، ضمن اشاره به عملكرد اين شركت از ابتداى ورود به بازار خودرو ايران و با تشريح سياست هاى اين گروه خودروسازى، خبر از توسعه اين شركت در آينده نزديك داد. وى گفت: مدیران خودرو از سال ۱۳۸۱ تا کنون ۴۲۰ هزار خودرو به بازار عرضه كرده است كه اين ميزان از توليد و عرضه، نشان از سهم ۷ درصدی اين شركت از بازار ایران دارد. او گفت در حال حاضر ما در سراسر كشور ۲۱۷ نماینده فروش و ۲۲۰ مرکز خدمات پس از فروش داریم.
بهرام شريعت رئیس هیات مدیره صنایع مديران خودرو گفت: برای سرمایه گذاری و ورود خودروسازی مدیران خودرو به زنجیره تامین و چرخه ساخت خودرو و باتری‌های لیتیوم یونی با استفاده از ظرفیت منابع طبیعی ایران پیشنهادی به دولت ارائه شده است و منتظر پاسخ دولت به این پیشنهاد هستیم. او همچنين در بخش ديگرى از سخنان خود به تمايل شركت براى صادرات محصولات توليدى نيز اشاره نمود و شروع صادرات و افزايش آن را منوط به اعطاى جايزه ١٠٠٠ دلارى به ازاى هر يك دستگاه خودرو دانست.

شريعت در پاسخ به سوال يكى از خبرنگاران مبنى بر تمايل مديران خودرو به حضور در بازار روسيه گفت: شريك تجارى ما، خود در زمينه توليد و عرضه خودرو در اين كشور نماينده فعال دارد.

وی با اشاره به برنامه‌های توسعه‌ای مدیران خودرو در جهت افزایش تیراژ و عمق داخلی سازی محصول گفت: امروز مدیران خودرو با تكيه به دو كارخانه خود در بم، ظرفیت تولیدي ۱۶۰ هزار دستگاه خودرو را داشته اما درصدد است تا با تاسيس يك كارخانه ديگر(به بزرگى حدودا ٥ ميليون مترمربعى) در اطراف تهران، به هدف توليد ٣٥٠ هزار دستگاه خودرو تا پايان سال ١٤٠٤ دست يابد.

وى گفت: ٢ ميليون متر مربع از اين فضا براى تاسيس كارخانه و ٣ ميليون مترمربع ديگر برای احداث شهرک صنعتی استفاده خواهد شد. فضايى كه به منظور قطعه سازی مشترک با قطعه سازان ايرانى استفاده خواهد شد.
بهرام شريعت با تشريح برنامه هاى اين شركت در پيشنهاد به دولت برای فراهم ساختن زمینه ورود بخش خصوصی به زنجیره تامین و ساخت خودرو برقی و توليد باتری‌های لیتیوم یونی گفت: ورود به این بخش نیاز به سرمایه گذاری یک میلیارد و صد میلیون دلاری دارد که مدیران خودرو با همکاری شریک خارجی خود به دنبال انجام این کار است.
وی اظهار داشت: در صورتی كه دولت منابع معدنى مس و ليتيوم را در اختيارمان بگذارد، توانمندی و دانش آن براى تولید و تامين نياز داخل باترى هاى ليتيومى و حتی صادرات را هم داريم .
در حال حاضر اين شركت علاوه بر عرضه چند محصول جديد در يكسال گذشته، به حوزه خودروهاى هايبريدى و الكتريكى نيز ورود كرده و درصدد توليد تجارى اين دسته خودروهاست.


گفتنى است كه مديران خودرو با دو خودروى فونيكس تيگو ٨ پرو پلاگ اين هايبريدى و آريزو ٥ تمام برقى خود در اولين دوره از نمايشگاه تحول صنعت خودرو حضور يافته است.
ناگفته نماند كه طبق وعده هاى شريعت يكى از محصولات جديد مديران خودرو در آينده، اتومبيل لوكس اكسيد است كه بزودى عرضه خواهد شد،

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=2621
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه