مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت مطرح کرد:

تمرکز فعالیت صنعت خودروی کشور بر روی شرکت‌های دانش بنیان

مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت از تمرکز فعالیت صنعت خودرو بر روی توسعه شرکت‌های دانش بنیان خبر داد.

به‌ گزارش سرعت پرس، عبدالله توکلی لاهیجانی روز پنج شنبه در حاشیه آیین گشایش نمایشگاه تحول صنعت خودرو در جمع خبرنگاران بر ضرورت تمرکز فعالیت‌های صنایع خودرویی کشور بر تقویت شرکت‌های دانش بنیان تاکید کرد و گفت: توجه به هم‌افزایی ما را به این هدف مهم می‌رساند.

وی با اشاره به فرصت نمایشگاه تحول صنعت خودرو و ظرفیت‌هایی که در آن وجود دارد گفت: نمایشگاه پیش رو برای تحقق اهداف 1404 صنعت خودرو و چگونگی رسیدن به تولید و تنوع محصول، پاسخ‌هایی برای گفتن دارد و از همه رسانه ها می خواهیم تا با تبیین دستاوردهای ارائه شده در نمایشگاه، این وزارتخانه را در تحقق اهدافش یاری کنند.

مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت ایجاد هم‌ افزایی بین بازیگران مختلف عرصه خودروسازی را یکی از مهم‌ترین ارکان این نمایشگاه برشمرد و گفت: صاحب صنعت شدن در بسیاری از کشورها با ایجاد هم‌ افزایی بین همه صنایع اتفاق می‌افتد.

توکلی در پایان از ایجاد فرصت برای صنعت خودرو و حمل‌ونقل در کشور خبر داد و گفت: فرصت برای برقی سازی، اتصال پذیری، خودروهای خودران و حمل‌ونقل اشتراکی از جمله مسائلی است که مدنظر قرار گرفته و در این عرصه شرکت‌های دانش بنیان و قشر تحصیل‌ کرده نقطه قوت ما هستند.

منبع: شاتانيوز

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=2559
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه