سیستم «ترنم تولید» در مونتاژ موتورسازی سه ایران‌خودرو راه اندازی شد

بومی‌سازی نخستین نرم‌افزار ردیابی و مانیتورینگ خطوط تولید ایران‌خودرو

با همت اداره اتوماسیون صنعتی در معاونت خدمات فنی ایران‌خودرو و با همکاری معاونت تولید قطعات و مجموعه ها و معاونت مهندسی سازمان و سیستم‌ها و معاونت تحقیقات، طراحی و تکوین محصول، سیستم ترنم تولید در موتورسازی سه طراحی، اجرا و راه اندازی شد.

به گزارش سرعت پرس به نقل از ایکوپرس– معاون خدمات فنی ایران خودرو در این باره گفت: بروز خطا و ایرادات نرم افزاری و سخت افزاری، قدیمی بودن سیستم عامل و بانک اطلاعاتی و ریسک توقفات خط تولید در سیستم قبلی باعث شد طراحی و اجرای سیستم ترنم در دستور کار قرار گیرد.
یونس مهدوی ادامه داد: سیستم نرم افزار قبلی تحت عنوان ملودی به دلیل عدم پشتیبانی نرم افزاری توسط سازنده خارجی، ریسک بالای توقف و همچنین عدم قابلیت گزارش دهی، قابلیت پاسخ‌گویی به نیاز خط تولید موتورسازی را نداشت و بر همین اساس، نرم افزار ترنم تولید بر اساس نیازهای فعلی واحدهای بهره‌بردار، طراحی و راه اندازی شد.
وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت و نیاز شرکت به اجرا و توسعه پیاده سازی نرم افزارهای صنعتی مانیتورینگ و ردیابی، با توانمندی و خودباوری ایجاد شده، اولین نرم افزار ردیابی و کنترل تولید با صد در صد توان کارشناسان داخلی مجموعه، طراحی و راه اندازی شد.
معاون خدمات فنی ایران‌خودرو با اشاره به قابلیت‌ها و اهمیت اجرای این پروژه گفت: با طراحی و اجرای این نرم افزار در خط تولید، شاهد حذف محدودیت های موجود در سیستم و ریسک‌های توقف تولید خواهیم بود.
مهدوی درخصوص دیگر مزایای ترنم تولید گفت: با اجرای این سیستم، رفع توقف تولید، توسعه دانش فنی، پیاده‌سازی سیستم ضد خطا برای جلوگیری از سریال های تکراری برای موتور، امکان گزارش‌گیری لحظه‌ای  فراهم شده است.
معاون خدمات فنی ایران خودرو با بیان این‌که روند توسعه این نرم افزار ادامه خواهد داشت، افزود: اتصال به شبکه سازمان و انتقال اطلاعات به سرورهای شرکت و توسعه قابلیت‌های ردیابی، افزایش قابلیت تولید موتور به شکل برنامه‌ریزی مرکزی و تحلیل اطلاعات فرآیند تولید، از برنامه توسعه و ارتقای سیستم ترنم خواهد بود.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=4121
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه