در راستای تحقق اتحاد استراتژیک دو خودروساز محقق می شود

برنامه احداث پایگاه علمی بررسی کیفیت خودروهای ایران‌خودرو و سایپا در مازندران

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو از برنامه احداث پایگاه علمی بررسی کیفیت خودروهای سایپا و ایران‌خودرو در مازندران خبر داد و گفت: به طور حتم اجرای این طرح در توسعه صنعت خودروسازی منطقه بسیار تاثیرگذار است.

به گزارش سرعت پرس و به نقل از  ایکوپرس– مهدی خطیبی در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری مازندران در ساری که با حضور استاندار برگزار شد، از صفر شدن تولید خودروهای ناقص و تولید عبور مستقیم محصولات خبر داد و گفت: با تکمیل و تامین زنجیره قطعات تولید خودرو، تعداد خودروهای ناقص در گروه صنعتی ایران‌خودرو با تلاش کارکنان این مجموعه و حمایت‌های دولت به صفر رسید.
وی با بیان این‌که، تولید خودروهای ناقص و توقف آن در پارکینگ ایران خودرو یکی از چالش‌های اساسی بود، افزود: اکنون حتی یک خودرو ناقص در این شرکت تولید نمی‌شود.
خطیبی تصریح کرد: خودروهای ناقص در پارکینگ‌های ایران‌خودرو طی سال‌های گذشته به عنوان یک بحران در حوزه صنعت کشور مطرح بود و عبور از این چالش باعث شد در سال جاری حدود هفت هزار میلیارد تومان صرفه جویی داشته باشیم و هم‌زمان میزان کیفیت خودروها نیز به میزان ۲۵ درصد ارتقا یابد.
وی با بیان این‌که در سال جاری پروژه های متعددی در دست اجرا داریم، افزود: گروه صنعتی ایران خودرو چند محور را به عنوان فعالیت های اصلی در کنار سایر فعالیت‌ها برای سال جاری تعریف کرده که دست‌یابی به تیراژ تولید ۷۵۰ هزار دستگاه از آن جمله است که از ابتدای امسال ۳۷۶ هزار دستگاه خودرو تولید شده که ۱۰۶ هزار دستگاه بیش‌تر از مدت مشابه سال گذشته است.
مدیرعامل ایران خودرو با بیان این‌که ۲۷۹ پروژه ارتقای کیفیت تعریف کرده ایم که تاکنون بیش از ۷۰ درصد آن محقق شده، کیفیت را مسیری بی پایان خواند و گفت: آمارها و نتایج ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران نشان از افزایش کیفیت محصولات ایران خودرو دارد و در این بین تا ماه‌های آینده شاهد تولید خودروهای با کیفیت و به روزتر از سوی شرکت ایران خودرو خواهیم بود.
خطیبی تاکید کرد: کیفیت زمان بر و هزینه بر است و امیدوارم شاهد رضایتمندی مشتریان در این خصوص باشیم.
وی توسعه صنعت خودروسازی را موازی با پیشرفت صنعت کشور دانست و گفت: این صنعت به استناد گزارش های بانک مرکزی و نهادهای قانونی کشور نقش مهمی در توسعه کشور دارد و هر زمان که توسعه ای در این صنعت صورت گرفته اثرگذاری آن در سایر صنایع نیز مشهود بوده است.
خطیبی ضمن اشاره به برنامه‌های توسعه محصول در ایران‌خودرو، گفت: محصول پروژه TF۲۱ خودرویی در کلاس B است که نمونه اولیه آن ساخته شده و به زودی تعدادی از آن برای انجام مراحل مختلف آزمون به تولید خواهد رسید و پس از طی مراحل مختلف صحه گذاری، در شهریورماه سال آینده آماده تولید انبوه خواهد شد.
خطیبی با بیان این‌که، زمان توسعه محصول را به ۱۸ ماه تقلیل داده‌ایم، اظهار کرد: ری‌را نیز طبق برنامه زمان‌بندی ابتدای تابستان آینده وارد بازار خواهد شد.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو به برنامه‌های تحقیق و توسعه اشاره کرد و گفت: بودجه پروژه‌های توسعه‌ای ایران خودرو حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان است که این رقم برای توسعه صنعت خودروسازی اتفاقی تازه است.
خطیبی افزود: البته در حوزه خدمات پس از فروش نقص‌هایی داریم که دست‌یاری به سمت سرمایه‌گذاران می‌گشاییم و از فعالان اقتصادی مازندران می‌خواهیم در این حوزه با ایران خودرو مشارکت کنند.
وی با بیان این‌که افزایش تولید مستلزم سرمایه گذاری است، یادآور شد: برای افزایش تولید در سایت مازندران نیازمند سرمایه گذاری به ویژه برای تولید میل‌لنگ، میل سوپاپ و شیشه سولار هستیم.
وی به ظرفیت صنایع دستی استان مازندران اشاره کرد و گفت: گروه صنعتی ایران‌خودرو با توجه به مسوولیت اجتماعی خود استفاده از صنایع دستی استان ها را در دستور کار قرار داده است، پیش از این از صنایع دستی زنان سرپرست خانواده استان سیستان و بلوچستان استفاده شده است که می‌توان در این مسیر برای ایجاد اشتغال در هنر صنایع دستی استان مازندران نیز برنامه‌ریزی کرد.
گفتنی است، براساس مصوبه شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد عالی رشد استان مازندران، همایش شناسایی و معرفی فرصت‌ها و اولویت‌های سرمایه‌گذاری در هفت ناحیه و همچنین همایش استانی فرصت‌های سرمایه‌گذاری حداکثر تا پایان بهمن ماه امسال با محوریت فرمانداری های نواحی با هدف معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی های اقتصادی استان در بخش های مختلف برگزار می‌شود.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=5417
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه