بيست و يكمين نمايشگاه بين المللى خودرو شيراز:

بالاخره پاى اوپل به كشور باز شد

سورپرايز شركت پرشياخودرو در شيراز رونمايى از ٣ مدل وارداتى اوپل كورسا، كراس لند و موكا بود. پرشيا با رونمايى از اين ٣ مدل، در سه روز گذشته يكى از شلوغترين و پربازديدترين غرغه ها را داشت.

سرعت پرس– شركت پرشيا خودرو در قالب گروه پرشيا موبيليتى PMG در شيراز حضور يافت و با رونمايى از ٣ مدل از محصولات اوپل، روزهاى شلوغى را پشت سر گذاشت.

اوپل در ايران

سازنده اروپايى اوپل كه پيش از انقلاب اسلامى با مدلهايى چون ركورد به بازار ايران راه يافته بود، در دهه ٩٠ ميلادى با كورسا، آسترا، وكترا، امگا و كاليربا حضورى موفق را تجربه كرد. اين شركت پس از آن در سال ٢٠١٤ با واردات تعداد كمى از كورسا و آستارا بسيار ضعيف ظاهر شد و حالا توسط PMG با ٣ مدل ديگر به بازار كشورمان راه يافته است.


اوپل كورسا 

از بين اين ٣ محصول، اوپل كورسا با سابقه حضور نسل دوم و چهارم در كشورمان شناخته شده است. بايد ديد خودرويى كه در سال ١٩٩٤ به قيمت ٢.٤٠٠.٠٠٠ هزار تومان عرضه شد حالا به چه قيمتى روانه بازار ميشود؟! 

كورساى جديد همحون دو مدل وارداتى ديگر از موتور ٣ سيلندرى برخوردار است كه در اين مدل تنفس طليعى بوده و ١٠٠ اسب بخار قدرت و ٢٠٥ نيوتن متر گشتاور دارد. اين خودرو به يك گيربكس ٨ سرعته اتوماتيك مجهز شده، سيستم تعليقش در جلو مك فرسون و در عقب تورشن بيم است. 

حداكثر سرعت كورسا ١٩٠ كيلومتر در ساعت و شتابش ١٠.٩ ثانيه مى باشد. كورساى جديد از حيث سطح امكانات در حد متعارف است و مجهز به نمايشگر لمسى، سنسورهاى پارك و نور، GPS، ترمز برقى، گرمكن آينه و سامانه هاى كمكى ترمز و هشدار باد تاير است.

اوپل موكا

اوپل موكا داراى موتور ۱.۲ لیتری ۳ سیلندرى است كه به  توربو  مجهز شده و ١٣٠ اسب بخار قدرت و ٢٤٠ نيوتن متر گشتاور دارد. گيربكس سينك شده با آن يك جعبه دنده ٨ سرعته اتوماتيك بوده و نهايت سرعتش ٢٠٠ كيلومتر در ساعت است.

هر سه مدل از حيث سطح تجهيزات و مشخصات فنى تقريبا نزديك به هم بوده و به غير از موارد جزيى همچون كليد استارت، تفاوت خاصى را شاهد نيستيد. هر سه ترمز برقى دارند، تعليقشان يكى است، فرمان شان برقى است و همگى ٦ ايربگ دارند. 

كراس لند

اينكه PMG از بين ٣ مدل وارداتى خود، ٢ نسخه را از سگمنت كراس اورهاى كامپكت انتخاب كرده مطمئنا بدليل اقبال و توجه عمومى به انتخاب اين دسته از خودروهاست. شاسى بلندهاى كوچك و خوش قيمتى كه با اندازه و قدو وبزرگتر از هاچ بك ها، مناسب ترددهاى شهرى هستند.

كراس اور كراس لند، سومين مدل وارداتى پرشياست كه از حيث فنى كاملاً شبيه به موكا است همان مشخصات فنى، همان موتور و همان عملكرد اما با چهره اى متفاوت. با اين توصيف تفاوت اصلى كراس لند به موكا به چهره متفاوت آنها و تفاوتهاى جزيى در عملكرد برمى گردد كه اين مى تواند ناشي از تفاوت وزن و ابعاد خودروها باشد. 

ورود ٣ مدل از خودروهاى اروپايى، مى تواند نويدى خوش براى بازار چينى زده اى باشد كه در شرايط تحميلى، ظرفيت هاى بازار را پر كرده اند.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=21517
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه